AÖF Çıkmış Ara Sınav Soruları ve Cevapları

Açıköğretim Fakültesi okuyanlar için en önemli sınav bence "ara sınav" olmalıdır. Çünkü sorumlu olunan konular az, finalde tüm kitabı çalışmak zorunda iken ara sınavda sadece yarısı çalışmamız yeterli olacaktır. Durum böyle olunca az yerden soru gelecektir.

Sorumlu olduğumuz ünite sayısı az olduğu için en yüksek puanı almayı hedeflemeliyiz. Yüksek not aldığımız takdirde final sınavına daha rahat girmiş olursunuz. Dönem sonu sınavında aldığınız not düşük olsa bile ara sınavdaki notunuz sizi o dersten kurtaracaktır.

Kısacası ara sınavlara çok önem verin. Düşük not aldığınız takdirde işler daha güç olabilir. İki sınav arası çok uzun sürmediği için finalde hem daha fazla konuya çalışmış olacaksınız hem de ilk sınavdan aldığınız kötü notu düzeltmek için ekstra çaba sarf edeceksiniz.

Bu durumlara düşmemek için ilk sınavda işi bitirin ve kafanız rahat olsun. Sonuçta girdiğiniz ders sayısı 1 değil, günde 3 veya 4 tanesini aynı anda veriyorsunuz.

Sitemizden kredili sisteme uyumlu tüm soru ve cevapları 2013 yılından itibaren PDF ortamında ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. AÖF ara sınav soruları ve cevapları konusundan içeriklerimizi takip edebilirsiniz.

Güz dönemi ve bahar dönemi ara sınav soruları şeklinde eklenmiştir. Adalet, ilahiyat, işletme, sosyoloji, sosyal hizmetler gibi geniş bölüm arşivimizle paylaşımlarımıza ulaşabilirsiniz.

Son konular :