Açıköğretim Sınav Günü Öneriler

Açıköğretim sınav öncesi neler yapmalıyız... Alt tarafı bir sınav diyenler kadar gireceği sınava çok önem verenlerdir aöf öğrencileri. Bu yüzden sınav günü yapılması gereken ve dikkat edilmesi gereken birkaç noktaya değinmeden geçmeyelim.

Aöf büroları sınav günü açık mı? Evet, sınav günü bürolar açık oluyor. Erken saatler açılmaktadırlar ve öğrencilere ihtiyaçları doğrultusunda hizmet verirler. Olur da öğrenci belgesi yani kimlik kartınızı unutursunuz bürolar bu tarz durumlarda yardımcı olacaklardır.

Açıköğretim sınavlarının hepsinde işinize yarayacak ve başarılı olmanıza katkı sağlayacak, daha önce denenmiş yöntemler ve uygulamaları derlediğim Açıköğretim sınavları hakkında hatırlatma ve tavsiyeler isimli konumu okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Sınav Hakkında Hatırlatmalar

- Sınava Giriş Yerlerini İnternetten Öğrenemeyen veya Öğrenci Sayfasına Girmekte Sorun Yaşayanlar Aöf Bürolarına Giderek Sınav Giriş Belgenizi Oradan Çıkartabilirsiniz.

- Sınav Günleri Aöf Büroları Saat 07:30′da Açılmaktadır ve Gün Boyu Açıktır. Herhangi Bir Aksilikte Bürolara Gidebilirsiniz.

- Öğrenci Kimliğinin Arkasında 2011/2012 Yılına Ait Bandrolü Olmayan Arkadaşlar, Sınava Girmek İçin Aöf Bürolarına Gidip Bandrolü Yapıştırtın, Yoksa Sınava Alınmayabilirsiniz.

- Sınavda Yanınızda Öğrenci Kimliğiniz, Sınav Giriş Belgeniz ve Nüfus Cüzdanınız ( veya Ehliyetiniz ) Muhakkak Olmalı, Bunlardan Biri Yoksa Sınava Alınmazsınız.

- Sınavlar Başlasa Bile İlk 15 Dakika içinde Salona Gelmeniz Halinde Sizi Sınava Almak Zorundalar Unutmayın Arkadaşlar.

- Öğleden Önceki Sınavlar Saat 09:00′da, Öğleden Sonraki Sınavlar Saat 14:30′da Başlamaktadır. Yani Sabah 09:15′e, öğleden sonra 14:45′e kadar sınava girebilirsiniz. Ama bu son yazdıklarım mazeretli saatlerdir. O Saatlerden Sonra Ne Olursa Olsun Sınava Alınmazsınız.

- Sınav Salonuna Cep Kapalı Dahi Olsa Cep Telefonu Sokmak Yasaktır Arkadaşlar. Yakalanırsa Sınavınız Geçersiz Sayılır. O Yüzden Telefon Götürecekseniz Yanınızda Emanet Edebileceğiniz Birilerinide Götürün Arkadaşlar.

- Sınavda Sadece 4 İşlem yapabilecek Olan Basit Hesap Makineleri Kullanmak Serbesttir. Eğer Hayır Yasak Diyen Çıkarsa Ona Direnin ve Okul Sınav Yetkilisine veya Sınav Kat Yetkilisine Sormasını Söyleyin. Ama Fonksiyonel Hesap makinesi Kullanmak yasaktır. ( İşlemin tamamını ekrana Yazıp Bir Anda Çözen Hesap makineleri )

- Aşağıya Sınavda Uygulanacak Kuralların 2.11. Maddesini Ekliyorum.
Sınav sırasında hesap makinesi kullanılabilir. Ancak üzerinde program yapılmasına, saklanmasına ve çalıştırılmasına izin veren (EXE, STORE, RUN gibi tuşları bulunan) he-sap makineleri ile data bank, vb. özel donanımlar kullanılamaz. Hesap makinesinin sınav sırasında ödünç alınması, verilmesi ve değiştirilmesi yasaktır. Bu tür davranışlarda bulunanların o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır.

- Sınava Kalem Silgi, Saat, Toka, Çakmak vs Götürmenizde Sakınca Yok.

- Sınav Sonunda Cevap Şıklarını Bir Yere Not Edipte Çıkmak yasaktır. Yazacaksanız Bunu Çaktırmadan Yapın yakalanırsınız Kopya Diye Değerlendirilebilir.

- Sınav Salonuna En Son Giren ve Salonda En Son Çıkan Olun. İlk Girenlerden olursanız Boşuna Orda Oturup Sıkıntı yapar Stres olursunuz. En Son Girene Kadar Ders Çalışın.

- Sınavda En Son Hangi Dersi Çalıştıysanız, Onun Sorularına Bakın, aklınıza İlk Gelenleri cevaplayın ve İşaretleyin. Sonra Diğer Sorulara ve Derslere Bakarsınız. Unutmayın En Son Çalıştığınız Ders İlk Aklınıza Gelecek olandır.

- Sınav Salonundan En Son Siz Çıkın. Unutmayın her An Bir Amerikan yardımı gelebilir Yani hocalar Yardımcı olabilir. Benim 7 yıllık Öğrenci Hayatımda Olmadı Ama Çok Arkadaşımdan Bunu Duydum.

- Sınavda ne Kadar Az Stres Yaparsanız O kadar Başarılı Olursunuz Unutmayın. Yanınızda Çikolata ve Su Bulundurun. Sınavdan Önce yersiniz veya Sınav Esnasında İçersiniz.

Tüm öğrencilere sınavda başarılar dilerim.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.