AÖF Görsel Kültür Çıkmış Sorular Açıköğretim

AÖF görsel kültür çıkmış sorular ve cevapları indirebilirsiniz. Açıköğretim görsel kültür ara sınav soruları ve finalleri kesinlikle çalışmalısınız. Ayrıca ders notları ile konuları daha iyi kavrayabilirsiniz.

Sorular genelde tarihi dönemlere ait eserler veya o eserlerin hangi ülkelerde olduğuna ait hazırlanmış soru tipleridir. Bu konuda sizi zorlayacak bir ders değildir, konuların zevkli tarafı olduğunu hatırlatalım.

Görsel kültür dersi bahar dönemine aittir. Aşağıdaki bağlantılardan vize ve dönem sonu sınavlarının sorularını görebilirsiniz. Sınavlara hazırlanın ayrıca ders kitabındaki konu sonlarından deneme sorularını çözün ve özet bilgileri inceleyin.

Görsel kültür ara sınav soruları için tıklayın

KÜL202U kodu ile cevaplarınızı kontrol edebilirsiniz.

Görsel kültür final soruları için tıklayın

Pergamon Krallığı’nı yöneten Attalos hanedanı tarafından yaptırılmış, tanrılarla devler arasındaki savaşı betimleyen Zeus Sunağının bulunduğu şehir aşağıdakilerden hangisidir?

A) Londra
B) Paris
C) Viyana
D) İstanbul
E) Berlin

Parçalanarak yurt dışına kaçırıldığı için şu anda ülkemizde olmayan, MÖ 180 yılında bugünkü Bergama yakınlarında yapılmış ve dünya şaheserleri içinde sayılan yapıt aşağıdakilerden hangisidir?

A) Zeus Sunağı
B) Panteon
C) Aspendos
D) Traianus Sütunu
E) Çin Seddi

Antik Yunan heykel sanatının en ünlü örneklerinden biri olan ve adını bulunduğu yer olan bir Yunan adasından alan, MÖ 100 tarihinde yapılan heykelin adı nedir?

A) Milo Venüsü
B) Traianus Sütunu
C) Roma Kemeri
D) Akdeniz Tanrıçası
E) Venedik Sarayı

Son konular :