AÖF Tedarik Zinciri Yönetimi Çıkmış Sorular

AÖF tedarik zinciri yönetimi çıkmış sorular ara sınav final olarak indirebilirsin. Ders notları kitabınız ve sorular bu dersi geçmenizde size fayda sağlayacaktır. Bahar döneminde yapılacak sınavlarda bu derse ait geçmiş yıl sorularına bakmanızı öneriyoruz. 2.sınıf dersidir ve bahar döneminde yapılacak vize ile dönem sonunda karşınıza çıkacaktır.

Çıkmış sorular, ders notları ve kısa özetler ile bu dersi rahatça verebilirsiniz. Çok zor değil bu yüzden kitabınızdaki konulara bakmanız bile yeterli olacaktır. Sadece sınav sorularına çalışarak kitabı bir köşeye atmayın tabi.

Tedarik zinciri kitabındaki ders notlarına çalışarak hazırlıklarınız tamamlayın hatta ünite sonunda yer alan soruları da çözün böylece kendinizi test etmiş olursunuz. Eskiden bu sorulardan birkaç tane çıkıyordu ama yeni sınavlarda ne yazık ki sormuyorlar.

Tedarik zinciri yönetimi sınav sorularını indirmek için tıklayınız.
Cevapları PZL212U ders konuna bakarak öğrenebilirsiniz.

Ürünlerin depolardan perakendecilere doğru nasıl aktarılacağını ve teslim edileceğini belirleyen tedarik zinciri sürecine ne ad verilir?

A) Üretim Planlama
B) Stok Kontrol
C) Hammadde Satın Alma
D) Üretim
E) Dağıtım ve Lojistik

Aşağıdaki satın alma kavramlarından hangisi satın alma faaliyetinde tedarikçinin alıcı gereksinimlerini karşılamada göstereceği esneklik derecesini ifade etmektedir?

A) İtibar
B) Duyarlılık
C) Fiyat
D) Kalite
E) Miktar

Tedarik zinciri performansını ölçmek için, tedarik zincirinin lojistik fonksiyonu konusunda (depolama, taşıma gibi) uzmanlaşmış bir danışmanlık şirketi tarafından geliştirilmiş olan yaklaşım aşağıdakilerden hangisidir?

A) Kurumsal karne
B) SCOR modeli
C) ABC yöntemi
D) Ekonomik katma değer
E) Lojistik puan tablosu

Son konular :