AÖF Yardımcı Kitaplar Yasaklandı mı?


AÖF yardımcı kitaplar kalktı mı? Açıköğretim telif hakkı gerekçesiyle başta Murat yayınları olmak üzere birçok kurumun ve dershanenin yardımcı kitap yayınlamasını yasakladı. Kısacası artık aöf yardımcı kitap olarak satın aldığınız öğrencilerin vazgeçilmesi her derde deva kitaplar satılmayacak.

Sadece soru bankası kitapçıkları satılmaya devam edecek. Bunun dışında kredili sistem ders notları yayınlanmayacak. Anadolu Üniversitesi bütünlemeyi kaldırdı, yayınların yardımcı kitaplarını da kaldırdı başka neler yapacak bekleyip göreceğiz.

Hangi aöf yardımcı kitapları öneriyorsunuz diye sorarsanız kitap zaten yok geriye soru bankası kalıyor. Aöf yardımcı kaynaklar olarak Karacan ve Murat yayınlarının hazırlanmış olduğu kredili sistem deneme sınavları size fayda sağlayabilir. Öncelikle ders kitaplarına çalışarak daha sonra soru bankası ve çıkmış sorulara çalışarak güzel notlar alabilirsiniz.

Güncelleme: Yardımcı kitapların ders notları olarak tekrar çıktığı görmekteyiz. Murat ve karacan yayınlarının kitap satışları sürüyor. Demek ki telif konusu aşılmış.

Son konular :

5 yorum

bu haber/yazı ne zaman yazıldı ? haber tarihi nedir ? ne biçim bir site anlayamadım..

Yanıtla

2012-2013 eğitim yılında alınmış bir karar bu. Anadolu Üniversitesi yardımcı kitapların yayınlanması telif hakkını gerekçe gösterek kurumların kitap çıkarmasını engelledi. Sadece soru bankası var. 2013-2014 yılı için neler olacak bekleyip göreceğiz ama yardımcı kitaplar yok bildiğim kadarıyla.

Yanıtla

kardeş sağol, güzel şeyler paylaşmışsın ama paylaşılan yazıların altında veya üstünde yazı tarihi olsa iyi olur.. mesela yorumların sağ üstündeki tarihler gibi..

Yanıtla

Normalde tarihler ayarlı fakat tema göstermiyor. Kodlara göz atmak gerekiyor bir ara ilgilenicem artık ;)

Yanıtla

ÇOK YERİNDE OLMUŞ BU.DEVLETİN KENDİ YAPTIĞI SINAV İÇİN KENDİ VERDİĞİ KİTAPLAR VARKEN YARDIMCI KAYNAK SAÇMALIĞI NEDİR YAA..SORU BANKASI NEYSEDE AÖF NİN VERDİĞİ KİTAPLR ZATEN GAYET NET VE ANLAŞILIR..

Yanıtla

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.