Açıköğretim Ara Sınav Ders Çalışma Yöntemi

AÖF ara sınavı güz dönemi ile bahar dönemi için çok önemlidir. Sorumlu olunan ünite sayısı ilk sınav olan vize de az olduğu için en yüksek notu almaya hedeflemelisiniz. Ne kadar yüksek puan elde ederseniz final sınavınız daha rahat geçecektir.

Kredili sistem sınavları bilindiği gibi 20 sorudan oluşmaktadır. İlgili bir dersin 10 tane konusu olduğunu düşünelim, ara sınavda yarısından sorumlu olacağınız için ilk 5 üniteden sorumlu olacaksınız durum böyle olunca da ara sınavda her üniteden ortalama 4 soru gelecektir.

Aklınızda olsun sınavda lazım olur...
Ara sınav ve finallerde her şıktan eşit sayıda vardır. Yani 20 soruluk sınavınızda 4 adet A, B, C, D, E şıkları olacaktır. Böyle olunca zaten 4 tane doğru cevabınız garanti. Bu işin esprisi tabi hepsini tek şık sallayarak 4 doğru yanıt kime ne faydası olur.

Bu şık orantı durumu size şöyle bir fayda sağlayacaktır. Eğer sınavınız güzel geçerse ve yaptığınız sorulardan emin iseniz bu yöntem size cevap anahtarı vazifesi görecektir. Yani A şıkkından işaretlediğiniz sorulardan emin iseniz ve 6 tane şık var ise o sorulara tekrar göz atarak yanlış olduğunu düşündüğünüz cevabını değiştirebilirsiniz.

Ara sınavın puan olarak getirisi %30'dur fakat yüksek not alırsanız bu size fayda sağlayacaktır. Final sınavının ağırlığı ise %70. Siz vizeden yüksek puan aldığınız takdirde dönem sonu sınavında düşük not alsanız bile geçeceksiniz.

Son konular :

1 yorum :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.