AÖF ÖSYM Yeni Kayıt Tarihleri Ne Zaman Başlıyor

Açıköğretim Fakültesine ÖSYM, YGS puanı ile 2 yıllık veya 4 yıllık bölüme yeni kayıt yaptıracak adaylar ve sınavsız geçiş yapacaklar için kayıt tarihleri her yıl Üniversite tarafından duyurulmaktadır.

Güncel yayınlanan bilgileri, açıköğretim kayıt tarihleri konumuzdan takip ediniz. Bunu yapmamızdaki sebep her eğitim yılındaki konu açmaktansa tek yazıdan bilgileri size aktarmaktır.

Peki kayıtlar nasıl ve ne zaman başlayacak. Önce belirtilen tarihler arasında İnternet üzerinden ön kayıt yapıyorsunuz, buradan formların çıktısı alarak ve bankaya parayı yatırarak bir kaç gün içinde veya aynı günde sizden istenen gerekli belgeleri tamamlayarak büroya gidiyorsunuz. Birkaç dakika sürecek işlemler sonrası kaydınız alınıyor ve işlemleriniz tamamlanıyor.

LYS, YGS sonrası açıköğretim 2 yıllık önlisans ile 4 yıllık lisans bölümlere kayıt yaptıracak adaylar için internet başvuru süresini geçirmemeleri gerekir. Mazeretli kayıt tarihi son gündür, bu zamana kadar işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kayıt süresi yaklaşık 2 hafta kadar sürmektedir.

Anadolu Üniversitesi (AÖF) tüm bölümleri için bu tarihler aynıdır. İşletme, iktisat, adalet, sosyoloji, ilahiyat, kamu yönetimi, sosyal hizmetler, sağlık kurumları işletmeciliği, laborant ve veteriner sağlık bölümlerine kayıtlar belirtilen tarihlerde başlayacaktır.

Kayıt için internet başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 00:00'da başlayacak, son günü saat 17:00'da sona erecektir. Tarihleri kaçırdığınız veya geç kaldığınız takdirde hiçbir şekilde mazeret kabul edilmeyecektir.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.