Açıköğretim Sınav Tarihleri Ne Zaman Açıklanacak

Anadolu üniversitesi her eğitim yılında sınav tarihleri duyuru ile açıklar. Eskiden kayıt tarihlerini açıkladığında sınavların ne zaman başlayacağını bilmiyorduk artık yeni dönem başlayınca aöf sınav tarihlerini de aynı zamanda öğrenmiş oluyoruz.

Peki, sınav tarihleri ne zaman açıklanacak?
Temmuz Ağustos gibi aylarda Açıköğretim Fakültesi bir duyuru yayınlayarak, öğrenci kılavuzu ile birlikte tüm yeni kayıt ve kayıt yenileme yapacak adaylara bunu bildirir. Güncel takvim için sitemizde yer alan sınav tarihleri konusunu takip ediniz.

Açıköğretim sınav tarihleri açıklandığı zaman güz dönemi ve bahar döneminde gireceğiniz ara sınav ile dönem sonu sınavları belli olacaktır. İlk sınav olan güz dönemi vize ile başlar ve bunu finaller takip eder. Yılsonunda ise sadece tek dersi kalanlar ve mezun olacak adaylar için tek ders sınavı yapılır.

AÖF sınav takvimi açıklandığında isterseniz sınav yeri değişikliği yaparak merkezinizi değiştirebilirsiniz. Burada önemli olan nokta belirtilen tarihler de bu işlemi yapmış olmanız gerekir. Bir gün bile kaçırdığınız takdirde yapacağınız işlem bir sonraki sınavda geçerli olacaktır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.