AÖF Adalet Kayıtları Ne Zaman Başlayacak

Açıköğretim adalet kayıtları ne zaman başlıyor merak edenler için aöf adalet kayıt tarihleri hakkında bilgi vereceğiz. Arkadaşlar Anadolu Üniversitesinin güz dönemi ve bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri güncel olarak öğrenmek için buradaki konumuzu takip ediniz.

Her bölüm için tarihleri ortak olduğu gibi önlisans adalet bölümü içinde aynıdır. Yazılarımızı güncellemeyi unutursak diye tek konudan yayınlarımıza devam edeceğiz. Neyse lafı uzatmadan bu işlemleri ilk defa yapacak öğrenci arkadaşlara bilgi verelim.

Adalet bölümü kayıt işlemleri nasıl yapılır?
İlk önce yapmanız gereken şey İnternet başvurusudur. Biz buna ön kayıt diyoruz. Daha sonra sistemden bilgilerinizi girerek doldurduğunuz evrakların çıktısını alıyorsunuz. Kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgileri Üniversitenin yayınladığı güncel kılavuzdan bakarak yapabilirsiniz.

Yukarıdaki işlemler kişisel bilgiler ve seçtiğiniz bölüm ile alakalı bilgilerdir. 30 dakika gibi bir sürede bu işlemler biter. Sonra, Vakıf bankasına harç miktarını yatırmanız gerekir tabi parayı yatırmadan önce ders eklemelerini yapacaksınız.

En son dekont ve istenilen evrakları tamamlayarak kayıt olacağınız aöf bürosuna gideceksiniz. Evrakları ilgili personele bırakıp işlemlerinin tamamlanmasını bekleyeceksiniz hepsi bu kadar.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.