AÖF Sınav Soruları Güz ve Bahar Dönemi

AÖF kredili sistem ile birlikte güz dönemi ve bahar dönemi sınavları çıktı. Ara sınav ve finallerde yüksek not almamız için ders notları, testler, kısa konu özetleri yanında AÖF sınav soruları ve cevaplarına eskisinden daha çok ihtiyacımız olacağı kesin, artık sistem daha zorlaşıyor.

Yıllarca öğrenciler aöf çıkmış sorular ile açıköğretim sınavlarında çok iyi sınavlar geçirdiler ve çok güzel puanlar aldılar. Bazen 30 soruluk bir dersin sorularından 24 tanesi geçmiş yılda çıktığı görüldü. Bu istatistikler bazı bölümlerinde son derece yüksektir. Şimdi artık kolay sorular yok, soruları hazırlayan hocalar hiç üşenmeden yeni tip sorular hazırlayıp kitapçıklara ekliyorlar.

AÖF öğrencisi eskiden hiç zahmet etmeden sadece çıkmış sorulara çalışarak dersten geçebiliyordu. Kredili sistem 2013 yılı ile bazı şeylerinde değiştiğini göstermiş oldu. Açıköğretim Fakültesi artık geçmiş yıl sınav sorularını aynı veya benzerini sormuyor.

Kredili sistem değişen dersler olduğu için 2013 öncesi benzer soru bulmak çok zor. Aynı şekilde Anadolu Üniversitesine yapılan itirazlar artık sınav soruları ile ders geçmenin mümkün olmayacağını gösterdi. Çalışarak sınıf geçenlerin yoğun şikayetleri doğrultusunda 2013 güz dönemi ara sınav final ve bahar döneminde neredeyse hiç eski sorulardan çıkmamıştı.

Her 2 farklı dönemi geçmiş yılda çıkan tüm soru ve cevaplarına sayfamızdaki ana başlıktan takip edebilirsiniz. Paylaşımlar PDF formatında, her bölümün ve sınıfların içerikleri kapsamaktadır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.