Açıköğretim AÖF Maliye Bölümü Hakkında Bilgi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF Maliye bölümü hakkında bilgi verirken, bölümün dersleri, çıkmış sınav soruları ve kolay mı zor mu diye merak edenlerin akılda kalan sorularını yanıtlayacağız.

Maliye 4 yıllık bir bölümdür, bu yüzden önünüzde birbirinden zorlu geçecek 8 farkı yarıyıl vardır. Güz dönemi ve bahar döneminde sorumlu olacağınız dersler sizi zorlayacaktır tabi bu durum bölümün çok zor olduğu anlamına gelmez. 1, 2, 3, 4 sınıf derslerinden kolay olanları da vardır, sonuçta çalışıldıktan sonra rahatça mezun olabilirsiniz.

Bölümün amacı, alanla ilgili temel kavramsal bilgiler ve uygulamadaki yansımalarını da göz önünde bulunduran eğitim sürecinin sonunda, öğrenim sürecinde elde ettiği verileri iş yaşamında değerlendirip uygulamaya geçirebilen, alanla ilgili bilgi ve uygulamaları, sosyal sorumluluk yaklaşımı çerçevesi​nde proje ve etkinliklere dönüştürebilen bireyler yetiştirmektir.

KPSS ile güzel puanlar tutturanlar tercih yapabilirler. Maliye mezunları iş imkanları açısından özel sektörü de yakından takip etmelidir. Güzel fırsatları değerlendirebilirler.

Geçmiş yıldaki tüm sınav sorularını ve cevaplarını maliye çıkmış sorular konusundan indirebilirsiniz.

Bölümün dersleri diğer yazılarımızda bulabilirsiniz. Ders kitaplarınızı bulunduğunuz bürodan kayıt olduktan sonra alabilir veya öğrenci sayfasından e-kitap olarak PDF formatında ulaşabilirsiniz.

Sınav tarihleri her bölümde olduğu gibi ortaktır. Sınava az bir süre kala nerede gireceğiniz açıklanmaktadır. Sonuçlar ise 20 gün içinde duyurulur.


Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.