Açıköğretim Dikey Geçiş Kayıt ve Kayıt Yenileme

Anadolu Üniversitesi İşletme, İktisat ve Açıköğretim Fakültesi dikey geçiş kayıt ve kayıt yenileme hakkında bilgi vereceğiz. Daha önceki konumuzda dikey geçiş internet başvurusu konusunu ele almıştık, kayıt tarihlerini ise güncel olarak sitemizden takip edebilirsiniz.

Bu yazımızdaki amaç önlisans yani 2 yıllık bitiren bir öğrencinin nasıl kayıt yapacağı ve sonrasındaki işlemler ile ilgilidir. Bilindiği üzere dikey geçiş, 2 yıllık meslek yüksekokulu üniversitelerinden mezun olarak 3.sınıfa direk kayıt yapacak öğrenciler içindir.

AÖF dikey geçiş tarihleri açıklandığı zaman öğrenciler ilk olarak internet üzerinden başvuru ile ön kayıt yaparlar. Daha sonra bu işlemlerinin neticesi olarak belgeleri online olarak yazdırırlar. Siz 3 ayrı belgenin çıktısını alacaksınız.

Daha sonra Vakıf bankasına harç ücreti yatırılır ve sizden istenilen dikey geçiş için gerekli belgeler tamamlanır. En son olarak kesin kayıt işlemleri için açık öğretim bürosuna gidilir. Yapacağınız işlemler son derece basit, sadece bu işlerin hepsini 1 günde yapabilirsiniz.

Bu anlattıklarım güz dönemi içindir. Bahar döneminde ise sadece bankaya para yatırılarak kayıt yenileme yapılacaktır. Bahar dönemi kayıt yenileme işlemi ise ders ekleme ve harç ücretinin yatırılmasından oluşur. Tekrardan büroya gitmeye gerek yoktur. Bu dönemdeki tüm işlemleri online ortamdan 30 dakika bile sürmeden yapabilirsiniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.