AÖF Adalet Sınav Tarihleri

Açıköğretim Fakültesi Aöf adalet sınav tarihleri 2014-2015 ara sınav ve final belli oldu. Adalet bölümü 1.sınıf ve 2.sınıf sınav takvimi güz bahar dönemindeki sınavlar açıklanmıştır.

Yeni kredili sistem eğitim yılında 4 sınav yapılacaktır. Güz dönemi ara sınav tarihi yaklaşırken konularınız birçoğu bitmelidir son günlerinizi çıkmış sorular ve konu tekrarlarına ayırmalısınız. Final sınavı, vizelerden hemen sonra gelir ve aralarında pek zaman farkı yoktur.

Çoğu öğrenci sonuçlarında açıklanmasını beklerken dönem sonu sınavı hazırlıklarını ihmal ediyor, final sınavı yakın olduğu için aradan geçen bu süre olanların aleyhini işliyor. Bu yüzden siz bu konuda tedbirinizi önceden alın.

Adalet sınavları ne zaman başlayacak?
Güz Dönemi Ara Sınavı 6-7 Aralık 2014
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 24-25 Ocak 2015
Bahar Dönemi Ara Sınavı 25-26 Nisan 2015
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 6-7 Haziran 2015
2014-2015 Tek Ders Sınavı 12 Temmuz 2015

Güncel tarinhleri öğrenmek için tıklayınız.

Sınav takvimi her bölüm için aynıdır. Sınav yerleri sınav tarihinden yaklaşık 20 gün önce öğrenci sayfasından açıklanacaktır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Adalet önlisans bölümü hakkında bilgiler için hazırlanan kısa tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

32 yorum var "AÖF Adalet Sınav Tarihleri"

 1. 2014 sosyal hizmetler sınav takvimi ne zaman şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hocam sınavlar bütün bölümler için aynıdır. Bu konuda adalet için ayrıca belirtiğimizi dikkate almayın. Adalet, işletme, ilahiyat kısacası açıköğretimdeki tüm bölümlerin 2013-2014 sınav tarihleri yukarıdaki gibidir.

   Sil
 2. Bahar dönemi arasınavında yanlışlıkmı var banamı öyle geldi

  YanıtlaSil
 3. Bahar dönemi arasınavında yanlışlıkmı var banamı öyle geldi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet küçük bir hata olmuş 27 Nisan yerine 24 yazılmış şimdi düzeltildi.

   Sil
 4. Bu yapilacak olan ilk sinavda kitabın tamamindan cikiyor demi sorular

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır ünite sayısının yarısı ara sınavda, tamamı final sınavında sorumlu tutulur.

   Sil
  2. sız bole dıosunuz ama sıtede dun yayınlanan yazıda sınavlar kasımda dıyo ılk sınavlar ben kamu yonetımı ıktısat fakultesındeyım aofun kasım yazıo

   Sil
 5. 2013-2014 yılı için belirtilen tarihler bunlardır. Öğrenci kılavuzunda bu şekilde belirtilmiştir.

  YanıtlaSil
 6. merhaba hocam bu aralıktaki sınavda tüm derslerdenmi sorumluyuz sadece belirli derslerdenmi gireceğiz.adalet 1.sınıf teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aralıktaki güz dönemi "ara sınav" olduğu için derslerinize ait ünite sayısının yarısından sorumlu olacaksınız. Sınavda tüm derslere gireceksiniz ama kitaptaki konuların yarısı sorulacak.

   Sil
 7. emınsınız dımı derın bı oh ceekebılırz cunku kasım yazıyo cogu yerde bende aralıga alındı tekrar dıye bılıyorum ılk basta cunku kasım ayınca baslıcak ocakta butunleme yapılcak falan denıyodu sonra aralıga alındı ılk sınavlar bende nasılsa aralık dıye dersımde az dıye 4 tane cunku bayramdan sonraya bıraktım calısmayı eger kasıma alırnırsa tkrar kotu olur bıde butunleme olcaktı ılk basta ole denıyodu sınav takvımınde hala olcakmı pekı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen yıldan itibaren bütünleme sınavı kaldırıldı kredili sistemde artık tek ders sınavına yer veriliyor. Onada sadece son sınıfta okuyan mezun olacak adaylar girebiliyor.

   Sil
 8. http://www.haberdar.com/2013-2014-aof-guz-ve-bahar-donemi-sinav-tarihleri-aciklandiacikogretim-fakultesi-guz-donemi-sinavlari-3944100-haberi - 19 ekımde paylasılan sınav takvımı bu sıtede burda hala kasımda falan denmekte sınavlar butunleme var denmekte ozmn bu sıteler asılsız butunleme yok ve ılk sınavlar aralıkta dımı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dostum bu örgün eğitim tarihleri bakma orada açıköğretim yazdığına bilmeden koymuş vatandaş. Sınav tarihleri yukarı yazan tarihler ayrıca bütünleme de yok. Kafanı durduk yere karıştırma

   Sil
 9. pekı tesekkurler acıkogretımede maıl atmıstım zaten onlarda aynı cevabı vermıs ama genede sorayım dedım neyse artık aralıkta sınav en azından :D

  YanıtlaSil
 10. sosyal hizmetler 1. sınıftayım bir çok haberde 2 ara sınava girecekler diyor bu ne demek birde ara dönem bir çok haberde kasım diyor asıl tarihler yukarıdaki gibi değil mi

  YanıtlaSil
 11. Sınavlarda ünite sayısının yarısından sorumlu olacaksınız diyorsunuz,ocak ayındaki final sınavı nasıl olacak peki? Tüm ünitelerden mi sorumlu olacagız yoksa;geriye kalan ünitelerden mi sorumlu olacagız? Teşekkürler,şimdiden.

  YanıtlaSil
 12. Sınavlarda ünite sayısının yarısından sorumlu olacaksınız diyorsunuz,ocak ayındaki final sınavı nasıl olacak peki? Tüm ünitelerden mi sorumlu olacagız yoksa;geriye kalan ünitelerden mi sorumlu olacagız? Teşekkürler,şimdiden.

  YanıtlaSil
 13. internetten oluncak sınav hangisi ne zaman oluncak.

  YanıtlaSil
 14. merhabalar ben adalet 1. sınıfım bugün yüklenen sınav takviminde ara sınav kasım ayında diyor bu konuda net bir şey söyler misiniz bana bir de şuan sistemde 6 ünite var biz bu sınavda kaçından sorumluyuz?şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İlk sınavlar 14-15 Aralık 2013 tarihlerinde olacaktır. 6 üniteniz var ise ara sınavda ilk 3 üniteden sorumlu olacaksınız.

   Sil
 15. ara sınav ve final arasındaki fark nedir? ders ve konular farklımıdır? yoksa aynı konu ve bütün dersler için mi geçerli sınavlardır ? yani bir dönem içersinde 2 sınav neden yapılıyo ortalama almak için mi? cvp için şimdiden tşkler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 2 sınav yapıyolar çünkü kitabın tamamını bir sınavda vermek doğru olmaz. Ara sınav kitabın yarısı finalde ise tamamından sorumlu olursun. Örnek 10 ünitesi olan bir dersin ara sınav konuları 1,2,3,4,5.ünitelerdir, final sınavı ile 1den 10'a kadardır. Bu demektir ki ara sınav daha kolay final zor geçecektir. Bu yüzden ara sınavda yüksek not almaya bakın.

   Sil
 16. hocam ders notunu nerden bulucaz

  YanıtlaSil
 17. Hocam sınavlar kaçar sorudan oluşuyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Genelde 20 soru soruluyor bazı dersler var onlarda 26 soru oluyor.

   Sil
 18. Cumartesi hangi derslerden ve pazar hangi derslerden oluyor sınav

  YanıtlaSil
 19. Ben 1sınıf kamu yonetımı okuyorum gecen donem aofte sınıfta kaldım ancak 2.sınıfta ders alabılırdım almadım bu donem bazı derslerımı verıyorum ama yıne sınıfta kalırsam 2.sınıftan ders alcam bu sefer 2 yıl ust uste kalanların aof tecılını yapmıo dıolar dogrumu benım tecıl etme donemım 31 aralık 2014 te baslıo yanı seneye tecıl etmeme gıbı bı durum olurmu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 29 yaşına kadar harcını yer dönem yatırdığın sürece sıkıntı olmaz. Zaten AÖF'te atılma diye birşey yok. ASAL 29 yaşına kadar öğrenim gören öğrencilere tecil hakkı tanıyordu. Son durumun böyle olması lazım.

   Sil
 20. Merhabalar ben adalet birinci sınıf öğrencisiyim.Bütünleme tarihleri ne zaman bana bu konuda bilgi verir misiniz?Bi de ben 3 dersten büt e kaldım hepsinden aynı günde mi sınav olacağım? şimdiden teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bütünleme sınavı artık yok ki? Sadece son sınıfta okuyan ve tek dersi zayıf olanlar için "tek ders sınavı" yapılacaktır. Onunda tarihi henüz açıklanmadı. Bahar dönemi sınavlarından sonra açıklanıyor.

   Sil

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.