AÖF Dikey Geçiş İnternet Başvuru Koşulları

Açıköğretim fakültesi 2014-2015 dikey geçiş internet kayıt işlemi ile aöf dikey geçiş internet başvurusu gibi istenilen evrakları tamamlayarak belirtilen tarihler arasında kaydınızı yapabilirsiniz.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin Önlisans Programlarından mezun olanlar dikey geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5. yarıyılına doğrudan veya fark dersler alarak kayıt için başvurabilirler.

dikey geçiş
İnternetten başvuru yaparken, önlisans mezuniyet belgesindeki program ismi ile İnternet Başvuru sitesinde beyan edilen Meslek Yüksekokulu ve Açıköğretim Fakültesi Önlisans Mezuniyet Alanlarındaki programın aynı olması gerekmektedir. AÖF bürosunda ve Dekanlık tarafından yapılacak incelemeler sonunda mezuniyet belgesindeki program ile İnternet başvurusunda beyan edilen mezuniyet programı arasında farklılık olursa kayıt yapılmayacaktır.

Dikey geçiş başvurusu yapacak adaylar internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki dikey geçiş linkine tıklayarak İnternetten başvurularını gerçekleştireceklerdir.

2 yıllık mezun olduğunuz alanınıza göre başvurabileceğiniz Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölümlerini dikey geçiş için konularına bakabilirsiniz.
Dikey Geçiş Doğrudan Kayıt Yapılan Bölümler
Dikey Geçiş Fark Dersler Alarak Kayıt Yapılan Bölümler

Takıldığınız noktalarda bize merak ettiğiniz konuları sorabilirsiniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.