AÖF İkinci Üniversiteye Kimler Başvurabilir

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF ikinci üniversite başvuru koşulları, internet kayıt başvurusu hakkında bilgi vermek istiyoruz. Aşağıdaki koşulları taşıyan her öğrenci ikinci üniversite kapsamında açıköğretime kayıt yaptırabilir.

AÖF İkinci Üniversite Kayıt Nasıl Yapılır
Başvuru yapmak isteyenler http://kayit.anadolu.edu.tr sitesinden "İkinci Üniversite" bağlantısına tıklayarak belirtilen tarihlerde internet başvurusu yapabilirler. (Güncel kayıt ve başvuru tarihlerini açıköğretim sitesinden takip ediniz.)

İnternet sitesinden başvuru yaparak, yazıcıdan bunların çıktısını almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmaz.

İkinci Üniversite başvuru koşulları
  1. Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde veya önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim,İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden veya önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.
  2. ÖSYM'nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda yer alan K.K.T.C.'deki üniversitelerde okuyan öğrenciler de başvurabilirler.
  3. Yabancı Uyruklu Öğrenci Giriş Sınavı ile Türkiye'deki üniversitelere yerleştirilen yabancı uyruklu öğrenciler de başvuruda bulunabilirler.
  4. Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.
  5. Herhangi bir örgün yükseköğretim kurumundan kaydı silinenler ile herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayanlar başvuru yapamazlar.
  6. Yurt dışı yükseköğretim kurumlarında halen kayıtlı olup uyruğundan biri T.C. olan öğrenciler başvuru yapamazlar.
  7. Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak, halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.
  8. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri dışında başka bir üniversitede açık veya uzaktan eğitim sistemi ile öğrenim gören öğrenciler de aynı alanda olmamak üzere başvuru yapabilirler.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi başvurular önce internet üzerinden alınacaktır buna ön başvuru diyebiliriz sonra kayıt işlemleri için açıköğretim bürosuna gidilecektir ve işlemlerde burada tamamlanacaktır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.