AÖF Kayıt Yenileme Süresi Uzatıldı

Açıköğretim Fakültesi Aöf kayıt yenileme süresi uzatıldı. 2013-2014 ek kayıt yenileme tarihleri 26-27 Eylül 2013 gününe kadar yapılacak. Bu yüzden son güne kalanlar bunu değerlendirebilir.

Kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül itibariye sona erdi. AÖF ek kayıt süresi verildi. Kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül'de sona erecek ve mazeretli olanların kayıtları ise 26-27 Eylül'de yenilenecek. AÖF ek kayıt süresi son gün ne zaman? Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemlerinizi buradan takip edebilirsiniz.


Yeni kayıt işlemlerinden sonra Kayıt Yenileme işlemleri başladı. AÖF kayıtlarını yenilemek isteyen öğrenciler buradan bilgi alabilirler. Kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül'de sona erecek ve mazeretli olanların kayıtları ise 26-27 Eylül'de yenilenerek başlayacaktır.

Anadolu Üniversitesi açıklamasına göre kayıt yenileme işlemleri internet ortamından ders ekle sil ve kayıt yenileme ücretinin vakıf bankasına ödenmesi olmak üzere 2 farklı aşamada yapılır.

Öğrenciler, bankaya ödeme yapmadığı sürece ders ekle-sil işlemi istediği kadar yapabilir. Ne zaman bankaya ödeme yaparsanız o zaman ders silme işlemi yapılması mümkün olmayacaktır. Ders ekle-sil işlemi yapmadan bankaya kayıt yenileme ücretini ödeyen öğrenciler açıköğretim tarafından belirlenen dersleri kabul etmiş sayılır o yüzden bu durumu dikkate alın.

Öğrencilerin, ileride sorun yaşamamaları için banka ödemesi yapmadan önce http://kayit.anadolu.edu.tr internet sitesinden kayıt yenileme linkine girerek, sorumlu oldukları dersleri bakmaları gerekir.

Kayıt yenileme işlemleri 25 Eylül'de sona erecek ve mazeretli olanların kayıtları ise 26-27 Eylül'de yenilenecek. 16-25 Eylül arasında kayıt yenileme bedelini bankaya ödeyen ancak tekrar ders ekle işlemi yapmak isteyen öğrenciler, 26-27 Eylül'de bu işlemi yapabilecek. 27 Eylül'den sonra ise mazeret kabul edilmeyecek ve güz dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacak. Güz dönemi kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacak. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, öğretim gideri ve öğrenim ücreti öğrenci katkı payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2013-2014 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme hakkını kaybedecek.

Kaydını yenileten öğrencilerin, http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini, kayıt yenileme tarihleri içerisinde mutlaka kontrol etmesi gerekiyor. Şifresini kaybetmiş ya da hatırlamayan öğrenciler, AÖF bürolarından bizzat veya "444 10 26" numaralı telefonu arayarak yeni şifre alabilecek. Açıköğretim, İktisat ve İşletme fakültelerinde kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını bağlı olduğu AÖF bürosundan kayıt yenileme tarihleri içerisinde ya da sonrasında alabilirler. Kitapları almadan önce büroya telefon açmayı unutmayın.


Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.