AÖF Kayıt Yenileme Kılavuzu 2013-2014

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme 2013-2014 kılavuzu ile aöf kayıt yenileme ders ekle sil seçme güz dönemi işlemlerini yapabilirsiniz.

Kayıt yenileme, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 6’ncı maddesindeki esaslara uygun olarak, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin öğretime devam edebilmeleri için yaptırmaları gereken bir işlemdir. Ayrıca kayıt yenileme, kitap basımından sınav organizasyonuna kadar birçok akademik ve idari çalışmaları etkilediği için belirlenen tarihler arasında yapılması gereken zorunlu bir işlemdir.

Aöf kayıt yenileme tarihleri 2014
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin 2013-2014 öğretim yılı Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri;
16 Eylül 2013 tarihinde başlayacaktır ve 25 Eylül 2013 günü sona erecektir.

Kaydını yeniletmeyen öğrenciler, kayıt yeniletmedikleri dönemde sınavlara giremezler, öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Bu nedenle öğrenime devam etmek isteyen öğrenciler, bu kılavuzda açıklanan usule uygun olarak kayıtlarını yeniletmek zorundadırlar.

2008-2009 ve sonraki öğretim yıllarında kayıt yeniletmeyen öğrenciler de 16 - 27 Eylül 2013 tarihleri arasında kayıtlarını yeniletebilirler.

Kayıt yenileme işlemleri Ders Ekle-Sil İşlemi ile “Dönem Öğretim Gideri ve Dönem Öğrenim Ücreti/Dönem Öğrenci Katkı Payı Ödemesi” olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Ders ekle-sil işlemi, http://kayit.anadolu.edu.tr adresinden Kayıt Yenileme linkinden yapılacaktır.

AÖF Kayıt Yenileme Kılavuzu 2013-2014 indirmek için tıklayınız

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.