AÖF Sınavlarda Sorumlu Olunan Üniteler

Açıköğretim fakültesi AÖF ara sınav (vize) ve final (dönem sonu) sınavlarına hazırlanırken sınavlarda sorumlu olunan ünitelerin neler olduğunu bilmelisiniz. Güz dönemi ve bahar dönemi sınavlarında nereye kadar çalışacağınız ders listesinde belirtilmiştir bunu Üniversitenin sitesinden takip edebilirsiniz.

Adalet, işletme, ilahiyat, sosyal hizmetler, sosyoloji kısaca hangi bölümü okuyorsanız ilgili bir dersin toplam ünite sayısının yarısı ara sınavda, kitabın tamamı ise final sınavında karşınıza çıkar.

Örnek vermek gerekirse finansal yönetim 1 dersinin toplam 8 ünitesi vardır. Ara sınavda 1-4 ünite arasın finalde ise hepsinden yani 8 üniteden sorumlu olunur. Bu her ders için aynıdır. Güz dönemi ve bahar dönemi ders listesinden bunları öğrenebilirsiniz.

Sınavlara nasıl hazırlanmmak gerekir
Öncelikle konularını önceden belirleyin, elinizde ders notları var ise kısa özetler şeklinde çalışmaya başlayın. Ders kitaplarından da konuları gözden geçirmeyi unutmayın. Son olarak ve en önemlisi çıkmış aöf soruları ve cevaplarına bakınız.

Sadece 2013 ve sonrası kredili sistem aöf sınav soruları kitapçıklarına bakınız. Yeni sorular bunlar olduğu için daha eski sorulara çalışmak sizde çok katkı sağlamayacaktır. PDF ortamında hazırlanmış kısa ders notları var ise bunları da indirip çalışabilirsiniz. Eski öğrencilerin kaynaklarına kesinlikle bakınız.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.