AÖF Yatay Geçiş Kayıt Tarihleri 2013

Açıköğretim Fakültesi aöf yatay geçiş kayıt tarihleri 2013 ve İnternet başvuru aöf yatay geçiş için gerekli belgeler listesi aşağıdaki gibidir.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm ve programlarına dilekçe ile başvuranlardan, başvurusu kabul edilenler yatay geçiş için başvuru yapabilirler. İnternetten başvuru ve kayıt tarihi: 30 Eylül - 25 Ekim 2013 tarihleri arasında işlemleri başlayabilirler.

Yatay geçiş nasıl yapılır, internet başvuru hakkında ayrıntı bilgileri için kayıt sayfasındaki kılavuzu indirebilirsiniz. Ayrıca AÖF Yatay Geçiş Harç Ücretleri başlıklı yazımında bankaya ne kadar ödeyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

AÖF Yatay Geçiş Kayıt Tarihleri 2013
Başvuru Tarihi: 30 Eylül 2013 Saat: 00.00 - 25 Ekim 2013 Saat: 17.00
Kayıt Tarihi: 30 Eylül 2013 - 23 Ekim 2013, Mesai Saatleri
Mazeretli Kayıt Tarihi: 24 Ekim 2013 - 25 Ekim 2013, Mesai Saatleri

Kayıt Adımları
- Başvuru şartlarını taşıyorsanız internet başvurunuzu bu sayfa üzerinden yapınız.
- Kayıt için gerekli belgeleri hazırlayınız.
- Öğrenim bedellerini bankaya yatırınız.
- AÖF bürosuna giderek kaydınızı yaptırınız.

1) İNTERNET BAŞVURUSU
“Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerinden yararlananlar ve 6111 sayılı Kanun’un 173. maddesi ile 2547 sayılı Kanun’a eklenen geçici 58. maddenin “Bu maddeden yararlanıp bir yükseköğretim kurumunda öğrenci statüsü kazananlar başvurmaları halinde Anadolu Üniversitesi bünyesindeki açıköğretim önlisans veya lisans düzeyindeki kontenjan sınırlaması olan eşdeğer bölümlere, kontenjan sınırlaması olmayan diploma programlarına ise istedikleri bölümlere yatay geçiş yapabilirler.” hükmü gereğince 31 Ekim 2013 tarihine kadar Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine başvuru yapıp, başvurusu kabul edilenler Yatay Geçiş için bu sayfa üzerinden internet başvurularını yapabilirler.

Başvuru koşullarını taşıyorsanız 30 Eylül 2013 - 25 Ekim 2013 tarihleri içerisinde başvurunuzu bu siteden yapınız. Internet'ten başvuru işlemleri 25 Ekim 2013 saat 17.00’da sona erecektir. Başvurunuzun ardından size, bilgisayarınıza indirmeniz ve yazıcı dökümünü almanız için iki sayfalık elektronik dosya verilecektir. Dosyanın bir sayfası kayıt için AÖF bürosuna teslim etmeniz gereken Internet Başvuru Belgesinden, diğer sayfası bilgi amacıyla hazırlanan ve sizde kalacak olan Başvuru ve Kayıt Bilgilerinden oluşmaktadır.

2) KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER
Kayıt anında AÖF Bürosuna teslim etmek zorunda olduğunuz belgeler aşağıda listelenmiştir. Bu belgeleri kayıt anından önce mutlaka hazırlayınız. Herhangi bir belge hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için belge adının üzerini tıklayınız.

- Askerlik Durumu Beyanı (sadece erkek adaylar için gereklidir)
- Fotoğraf
- İnternet Başvuru Belgesi
- Fotoğraflı-İmzalı Form
- Öğrenci Bilgi Formu

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.