https://kayit.anadolu.edu.tr

Açıköğretim fakültesi Aöf kayıt sitesi kayit.anadolu.edu.tr adresinden başvurular yapılmaktadır. İnternet başvuru ile başlayan işlemler, ÖSYM yeni kayıt, dikey geçiş, kayıt yenileme, ikinci üniversite, yatay geçiş, ek yerleştirme gibi öğrencilerin gerçekleştirmek istediği tüm kayıt işlemlerini ortak merkezden yürütmektedir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıt yaptıran öğrenciler, kayıt işlemleri bittikten sonra T.C kimlik no ile açıköğretim başvuru sorgulama yaparak kayıt sonucu öğrenebilirler.

Site içerisinde, ilgili programa başvuru hakkındaki tüm bilgiler mevcuttur. Aynı zamanda başvurular da bu siteden kabul edilmekte ve yine bu siteden izlenebilmektedir. Türkiye’den kayıt yapacak adaylar https://kayit.anadolu.edu.tr/tr/BasvuruYeni/BasvuruAnaSayfa.aspx adresinden işlemleri başlatmaları gerekecektir.

ÖSYS Yeni Kayıt
ÖSYS sınav sonuçlarına göre, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm veya programlarına yerleştirilen adaylar başvurabilirler.

Af Kapsamında Kayıt
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine Af kapsamında ilgili tarihe kadar başvuru yapıp, kabul edilenler başvurabilirler.

Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri
Fakültelerinin tüm bölüm ve programlarında kayıtlı öğrencilerden, yeni öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletenler mazeretli ders ekleme işlemini bu linkten gerçekleştireceklerdir.

Dikey Geçiş
Meslek Yüksekokulu veya Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programlarından mezun olanlar Dikey Geçiş kapsamında mezuniyet alanlarına göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5.yarıyılına doğrudan veya fark dersleri alarak başvuru yapabilirler.

İkinci Üniversite
Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans bölümlerinde veya önlisans programlarında kayıtlı öğrenciler, aynı alanda olmamak üzere Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans bölümlerinden veya önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler.

Kayıt Yenileme
Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin tüm bölüm/programlarında kayıtlı öğrencilerden, 2013-2014 öğretim yılı Güz Döneminde kayıt yeniletecek olanlar ders ekle-sil işlemini bu linkten gerçekleştireceklerdir.

Lisans Tamamlama
Fakülte veya yüksekokulların 4 yıllık lisans bölümlerinde okurken önlisans diploması alarak ayrılanlar Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin 5.yarıyılına Lisans Tamamlama kapsamında başvuru yapabilirler.

Yatay Geçiş
"Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelik" ve 6111 sayılı Kanun'a göre Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına dilekçe ile başvuranlardan, başvurusu kabul edilenler yatay geçiş için başvuru yapabilirler. İnternetten başvuru ve kayıt

Ek Yerleştirme
ÖSYS Ek Yerleştirme sonunda, Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin bölüm/programlarına yerleştirilen adaylar başvurabilirler.

Jandarma MEÖP
Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Jandarma Genel Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilenler başvurabilirler.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.