AÖF 2013-2014 Yılında 400.000 Öğrenciyi Bekliyor

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi AÖF 2013-2014 eğitim yılında yeni kayıtlar ile 400.000’e yakın öğrencinin Fakülteye dahil edileceğini açıkladı.

Liste içerisinde bu sene ilk kez sınava girip bir AOF bölümünü tercih eden öğrenciler, daha önce birkaç kez sınava giren ve en sonunda AÖF tercihini değerlendiren öğrenciler, hali hazırda bir Örgün Öğretim sistemi içerisinde öğrenci olan ve ikinci üniversite imkânını değerlendiren öğrenciler ve başka bir üniversiteden mezun olan ve ikinci kez üniversite okumak isteyen öğrenciler sayılmış durumda.

Özellikle son birkaç senede İkinci Üniversite olayına oldukça fazla yer ve değer vermeye başlayan Açık Öğretim Fakültesi bu kapsamda Türkiye’nin 81 ilinde farklı üniversitelerde eğitim almakta olan öğrencileri kendi sistemi içerisine dâhil etmeyi başardı.

Bu sistem sayesinde hem bölgedeki en büyük üniversitelerinden birisi halini alan Anadolu Üniversitesi ve Açık Öğretim Fakültesi bir anlamda da zaten var olan bilgiyi kendi içerisine çekerek daha başarılı mezunlar vermeyi amaçlamış durumda.

Bu sene 400.000 öğrenciyi bünyesine katarak öğrencisi haline getirmeyi başaran Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi yakın dönemde öğrenci sayısını katlayacak gibi görünüyor.

Şimdi çeşitli sebeplerden dolayı Açık Öğretim Fakültesinden yana tercihte bulunan öğrenciler nasıl bir eğitim ve yaşam sistemi içerisinde kendilerine yer bulacaklar. Yeni ve devam eden öğrenciler aöf çıkmış sorular ve cevaplarını sayfamızda bulabilirler. Ayrıca ders notları özetleri de eklenecektir.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.