AÖF Almanya Açıköğretim Bürosu Köln

AÖF Almanya Bürosu Köln adresi ve telefon numarası hakkında bilgilere yazımızda bulabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi'nin başta Almanya Federal Cumhuriyeti olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk vatandaşlarının eğitim ve kültür ihtiyaçlarının bir kısmının karşılanması amacıyla yurtdışında başlattığı eğitim-öğretim hizmetleri, üniversitenin 1986 yılında Almanya'nın Köln şehrinde açtığı büro aracılığı ile yürütülmektedir.

Bu büronun görevi, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bulunan diğer bürolar gibi, uzaktan öğretim sistemi ile eğitim veren fakültelere kayıtlı öğrencilere açık yükseköğretim hizmetlerini yerel olarak sunmaktır. Buna göre, üniversitenin Batı Avrupa Programlarına kayıt yaptıran öğrenciler, Batı Avrupa Bürosunun öğrencileri değil, Türkiye'de resmi bir devlet üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi'nin İşletme, İktisat veya Açıköğretim Fakültesi öğrencileridir. Batı Avrupa Bürosu Anadolu Üniversitesi'nden bağımsız olarak öğretim programları uygulayan bir kurum niteliği taşımamaktadır.

Anadolu Üniversitesinin 1987-1988 öğretim yılından bu yana yurtdışında sadece iki alanda uyguladığı açık yükseköğretim programlarına olan ilginin aradan geçen süre içinde azalmaması, üstelik gerek bu programlarda, gerek bulundukları ülkenin yükseköğretim öğretim kurumlarında öğrenci olanların, gerekse sade vatandaşlarımızın ve ortaöğretim öğrencilerinin yurtdışında sunulan programların çeşitlendirilmesi konusundaki istekleri, Anadolu Üniversitesi'nin Batı Avrupa Programları ile karşılanmaya çalışılmaktadır.

ANADOLU ÜNİVERSİTAET KONTAKTSTELLE FÜR WESTEUROPA
Friesenplatz 13
50672 Köln - DEUTSCHLAND
Tel: 0049-221-511044 - 48
Fax: 0049-221-521149
E-mail:bap@anadolu-uni.de

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.