AÖF Büro Sınav Merkezi ve Kişisel Bilgi Değişiklikleri

AÖF büro değiştirme, sınav yeri değişikliği ve bilgi düzenleme hakkında bilgiler. Öğrencilerimizin internet başvurusunda verdikleri nüfus bilgileri http://www.nvi.gov.tr adresindeki bilgilerle karşılaştırılacak, farklı bilgi bulunması halinde yine bu adresteki bilgiler dikkate alınarak düzeltilecektir.

Bu işlemden sonra öğrencilerin bilgilerinde değişiklik olması hâlinde öğrenciler bilgi değişikliklerini, yapacak oldukları değişikliğin niteliğine göre http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye) linkine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak, AÖF bürolarından veya 444 10 26 numaralı telefondan yaptırabilirler.

http://ogrenci.anadolu.edu.tr Adresinden Yapılabilecek Bilgi Değişiklikleri
Öğrenciler; adres, büro, sınav merkezi, e-posta adresi, telefon numarası ve meslek bilgisi değişiklik işlemlerini http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye)” linkine T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak gerçekleştirebilirler.

İnternetten değişiklik yapma olanağı olmayan öğrenciler, değişiklik işlemlerini AÖF bürolarından veya 444 10 26 numaralı telefonu bizzat arayarak yaptırabilirler. Eş, anne, baba, kardeş gibi yakınlar değişiklik yaptıramazlar.

AÖF bürosundan yapılacak bilgi değişiklikleri için öğrenciler bizzat başvurmak zorundadırlar.

AÖF Bürosundan Yapılabilecek Kişisel Bilgi Değişiklikleri
Öğrenciler, Fakültemiz kayıtlarındaki kimlik bilgilerinde değişiklik olması hâlinde, yeni bilgilere ait resmî belgelerle (mahkeme kararı, uluslararası aile cüzdanı, nüfus kayıt örneği gibi) AÖF bürolarına başvurduklarında gerekli değişiklik yapılacaktır.

Ad ve soyad, doğum tarihi bilgilerinde değişiklik olan öğrenciler, ücret ödemeden aşağıda 5. maddedeki açıklamaya uygun başvurarak yeniden kimlik kartı isteğinde bulunacaklardır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.