AÖF Sistemde Kaydınız Bulunmamaktadır

Açık Öğretim Fakültesi AÖF sistemde kaydınız bulunmamaktadır ne demek hakkında bilgiler vermek gerekirse eğer böyle bir uyarı veya hata alıyorsanız gerçekten kaydınız bulunmamaktadır yada sistem hatası almış olabilirsiniz.

Öncelikle kayıt işlemlerini tamamlayıp TC kimlik numaranız ile aöf kayıt sorgulama ekranından kayıt durumunda hata alıyorsanız bu sistem hatası olabilir. Çünkü bazen yoğunluk nedeniyse sistem bu tarz hatalar verebiliyor. Aşırı yüklenmede sistem veri tabanından bilgileri çekemediği için otomatik olarak bu uyarıyı alabilirsiniz.

Sistemde Kaydı Bulunmayanlar Ne Yapmalı
Bu durumlar en kısa sürede zaman kaybetmeden AÖF bürosuna gidiniz. Eğer işlemlerinizden eminseniz, yeni kayıt veya kayıt yenileme harç ücretini bankaya yatırdıysanız dekont ile birlikte büroya uğrayınız. Sistem ödemeyi görmemiş bu yüzden kaydınızı tamamlamış olabilir.

Mezun olanlar ve Üniversiteyi bitirenler
AÖF'ten mezun olanlar artık sistemde kayıtlı olarak gözükmezler. Bu yüzden mezun olan öğrenciler doğal olarak bu uyarıyı almaktadır.

AÖF BÜRO-WEB Sitesine giriş sırasında hata oluştu. Hatanın nedeni aşağıdakilerden biri olabilir:

1) Hatalı şifre girdiniz veya şifrenizi yanlış biliyorsunuz.
2) Hatalı T.C. Kimlik Numarası girdiniz.
3) Yıllık eğitim veren herhangi bir programda aktif öğrenci değilsiniz (mezun oldunuz veya kayıt yeniletmediniz). Dönemlik-kredili programlarda okuyan öğrenciler bu web sitesinden hizmet alamazlar.

Burayı tıklayarak geriye dönün ve tekrar deneyin. Hatanın tekrarlanması durumunda size en yakın AÖF Bürosuna başvurarak yeni şifre talebinde bulunmalısınız.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.