AÖF Adalet Sorumlu Olunan Üniteler

Açıköğretim Fakültesi aöf adalet 1.sınıf ve 2.sınıf ara sınav final sorumlu olunan üniteler nelerdir sınavda nereye kadar çalışacağım. Aöf adalet sorumlu olunan üniteler güz ve bahar dönemi her bölümde olduğu gibi aynıdır. Ara sınav "vize" kitabın yarısı, final sınavında ise kitabın tamamından sorumlu olacaksınız.

Örneğin; Adalet meslek etiği dersini ele alalım. Toplam 6 üniteden oluşan bu ders için ara sınavda ilk 3 üniteyi çalışacaksınız. Finalde ise kitabın hepsi yani 6 ünitenin tamamından sorumlu tutulacaksınız.

Ders kitabındaki toplam ünite sayısı 7 ise nereye kadar çalışacağım?
Ara sınavda kitabın yarısı demiştik fakat 7 ünitenin yarısı olamaz. Böyle durumlarda az olan ünite sayısı ara sınava verilir. Kısacası ilk 3 ünite ara sınav, final sınavında ise 7 ünitenin hepsi sorulur.

Güz dönemi ve bahar dönemi adalet sorumlu olunan üniteler eşleştirmelerini bu şekilde yapabilirsiniz. Sınavlarda nereye kadar çalışacağınızı önceden bilmeniz size fayda sağlar ve zaman kaybettirmez.

Bu yazı ile ilgili aklınıza takılan sormak istediğiniz konuları yorum yaparak bizimle paylaşabilirsiniz. Benzer yazılar kısmından AÖF adalet bölümü ve dersleri hakkındaki diğer konularımızı takip edebilirsiniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.