AÖF Türk Dili ve Edebiyatı Çıkmış Sorular

AÖF Türk dili ve edebiyatı çıkmış sorular ve cevaplarını 1, 2, 3, 4 sınıf ara sınav final olarak PDF formatında indirebilirsiniz. Güz dönemi ve bahar dönemi sınav soruları öncesi geçmiş yılda çıkmış sorulara bakmanızda fayda var.

Türk dili ve edebiyatı derslerine çalışırken hangi sınıfta olursanız olun çıkan sorulara her iki sınav öncesi çalışın. Ders kitabı ve notlardan elbette çalışın fakat bunlara da bakmadan geçmeyin. Çünkü her yeni sınavda benzer veya aynı soruların geldiği görülmüştür.

Eski sınavlar bu konuda daha iyiydi, kredili sistem ile birlikte soru bolluğu maalesef yok fakat bu sürekli böyle olacağı anlamına gelmez. Sınavlarda iyi notlar çıkarmak için nerelerden soru geldiğini bilmemiz gerekir.

Türk Dili ve Edebiyatı Sınav Soruları
2013 yılından başlayarak bölümün tüm sorularına ulaşabilirsiniz. Artık hangi dönemi istiyorsanız çıkmış sorular sayfamızdan içeriklere ulaşabilirsiniz.

Yardımcı kitapları temin ederek sınavlara hazırlanabilirsiniz. Ders kitaplarında da çalışmanızı öneririz. En sonunda sınav sorularına bakarak çalışmalarınızı tamamlayınız.

Son konular :

1 yorum :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.