Açıköğretim AÖF Sınav Görevi Hizmetleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi aöf sınav görevi ücreti başvuru sorgulama hakkında bilgiler. Aöf sınav görevi bilgi sistemi ile ilgili bilmeniz gereken konuları yazımızda bulabilirsiniz.

2013-2014 Öğretim yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin sınavlarında tüm ödemeler yasal mevzuat gereği görevlilerin IBAN'larına (Uluslararası Banka Hesap Numarası) yapılacaktır. Bu nedenle;

Açıköğretim sınavlarında görev verilebilmesi için "Anadolu Üniversitesi Görevli İşlemleri Sistemi"nde görevlilere ait istenilen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulmalı.

ÜNİVERSİTEMİZİN BÜTÜN AKADEMİK VE İDARİ PERSONELİNİN DİKKAT VE BİLGİLERİNE

Anadolu Üniversitesi 15-16 Aralık 2013 tarihlerinde ve bundan sonraki yapacağı bütün sınavlarda ücret ödemelerini BANKA IBANI üzerinden gerçekleştirecektir.Lütfen aşağıdaki Anadolu Üniversitesi bilgi notunu okuyup verilen http://sinav.anadolu.edu.tr/augis/ wep sitesine girip yeni üye girişi kaydı yaparak BANKA IBAN numaranızı ve diğer bilgilerinizi güncelleyiniz. Banka Iban numarası, cep telefonu, e-posta adresiniz girilmesi gereken zorunlu bilgilerdir. Aksi taktirde sistem üzerinden görev verilmesi mümkün olmayacaktır. 04.10.2013

Bilgi Notu:

2012-2013 ögretim yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Açıkögretim, İktisat, İşletmem Fakülteleri sınavlarında tüm ödemeler yasal mevzuat gereği görevlilerin IBAN'larına (Uluslararası Banka Hesap Numarası) yapılacaktır. Bu nedenle açıkögretim sınavlarında görev verilebilmesi için kendinize ait IBAN ve istenilen diğer bilgilerin 10/Temmuz/2012 tarihine kadar açıkögretim sistemine kaydının yapılması gerekmektedir.

Daha önce sınavlarımızda görev almamış iseniz veya bilgileriniz sistemimizde kayıtlı değilse öncelikle okul yönetiminize başvurarak

sisteme kaydınızın yapılmasını isteyiniz. Kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki açıklanan adımlardan IBAN ve istenen diğer bilgilerinizin girişini yapmanız gerekmektedir. Sistemimizde IBAN'ınız kayıtlı ise kontrolünü yapınız, kayıtlı değilse bankanızdan öğrenerek sistemimize giriniz.

İşlem Adımları:

1- Açıkögretim görevli sisteminde kaydı olanlar http://sinav.anadolu.edu.tr/augis web sitesine giriş yapacaklardır.

2- Sisteme ilk girişte "Yeni Üyelik" linkinden kayıt yapılmalıdır.

3- Bu linki tıkladıktan sonra görevliden T.C. Kimlik Numarası, Doğum Tarihi ve Cep Telefon Numarası istenmektedir. İstenilen bilgilerin doğru ve kendinize ait olması gerekmektedir. 4-4-4- Girilen cep telefonu numarasına şifreniz gönderilecektir. Sisteme giriş yaptıktan sonra şifre değiştirilebilir.

5- Şifrenizi edindikten sonra T.C. Kimlik Numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yaparak istenen bilgiler ilgili alanlara girilmelidir.

6- * ile belirtilen alanlar doldurulması zorunlu alanlardır.

7- Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta alt alta menüler bulunmaktadır. Açıklamalar doğrultusunda bu menülerde istenen bilgiler doldurulmalıdır.

8- Lütfen karsılaştığınız hata uyarılarını dikkatlice okuyunuz. Uyarılar doğrultusunda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz giriniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1) Bağlı bulunduğum Kurum un sisteme girebilmesi için ne yapmalıyım ?
-Yeni bir kurumun Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri web sitesine eklenmesi işlemleri her ilin İl Sınav Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu tür istekler kurum üst yetkiliniz tarafından resmi olarak İl Sınav Koordinatörlüğüne yapılmalıdır. Koordinatörlük bilgileri ekte bulunmaktadır. İl Sınav Koordinatörlüğüne bireysel başvuru yapılmamalıdır.

2) Aktivasyon kodu e-postanıza gelmiştir diyor ancak herhangi bir e-posta gelmedi ?
- e-posta aktivasyon kodu istemi iptal edilmiştir. Tekrar giriş yaparak bilgilerinizi güncelleyiniz.

3) IBAN lar hangi bankaya ait olacak?
- Tüm Türkiye’deki bankalara ait IBAN'lar geçerlidir.

4) Verilen adreslerden giriş yapamıyoruz?
- Görevli işlemleri için adresimiz http://sinav.anadolu.edu.tr/augis tir. Lütfen adresin doğruluğundan emin olunuz.

5) Hizmet yılım yanlış yazılmış, nasıl düzeltebilirim?
- Çalıştığınız kurumun bina üst yetkilisi ile irtibat kurarak durumu bildiriniz. Gerekli değişiklikler onlar tarafından yapılacaktır.

6) Sisteme üye olmaya çalışıyorum, cep telefonunuza gelen şifre ile giriş yapabilirsiniz diyor, ancak telefonuma şifre gelmiyor. Ne yapmalıyım?
- Eğer şifreniz 2 dakika içnde gelmiyorsa, telefonunuz firmalardan gelen mesajlara kapalı demektir. Lütfen telefon operatörünüz ile görüşüp bu engellemeyi kaldırınız.

7) Unvanım sistemde farklı görünüyor, değiştiremiyorum. Nasıl değiştirebilirim?
- Çalıştığınız kurumun bina üst yetkilisi ile irtibat kurarak durumu bildiriniz. Gerekli değişiklikler onlar tarafından yapılacaktır.

8) Üniversitede görevliyim, açık öğretim sınavlarında görev almak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?
- Kurumunuzla görüşüp kayıt yaptırmanız gerekmektedir.

9) Yanlış fotoğraf ekledim, ama fotoğrafımı silemiyorum?
- Fotoğrafı silmenize gerek yoktur. Aynı yerden girip üzerine yeni fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

10) Okulumuzda sınav yapılmasını talep ediyoruz?
- İl sınav koordinatörünüz ile görüşmeniz gerekmektedir.

11) Şifremi değiştirmeme rağmen şifre hatası alıyorum, ne yapmam gerekiyor?
- Özel karakter (+,-,* vs.) girmediğinizden emin olunuz.

12) Kurumun sınavda kullanılmıyor. Kaydımı başka bir kurumdan yaptırsam olur mu?
- Böyle bir durum söz konusu değildir. İlinizde bulunan İl Sınav Koordinatörlüğü ile irtibata geçiniz.

13) Kurum bilgilerimde kurum adı olarak Eskişehir kurum dışı havuz yazıyor, ne yapmam gerekiyor?
- Eğer böyle bir ibare bulunuyorsa, çalıştığınız kuruma giderek, kaydolmanız gerekmektedir. Aksi halde sınavlarda görev alamazsınız.

14) Fotoğraf yükleyemiyorum. Fotoğrafı nasıl yüklemem gerekiyor?
- Fotoğraf alanına tıklayınız. Gözat butonu ile yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçiniz. Yükle butonuna basınız. Ekrana gelen fotoğrafın istediğiniz kısmını seçiniz. Seçtiğiniz kısım sağ taraftaki
küçük ekranda görüntülenecektir. Sisteme yüklenecek fotoğraf boyutu bu olacaktır. Daha sonra Seçili Fotoğrafa Kısmını Kaydet butonuna basınız. Çıkan "Başarıyla Yüklendi" penceresini sağ alttaki X işareti ile kapatınız. "Bilgilerimi Kaydet" butonu ile kaydediniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.