AÖF Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır Çıkartılır

Açıköğretim sınavları öncesi aöf sınav giriş belgesi nasıl alınır, internetten nasıl çıkartılır konusuna değinirken ara sınav ve final güz bahar dönemleri sınav yerleri öğrenme işlemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Açıköğretim sınav giriş belgesi adrese gönderilmemektedir bu yüzden sadece internetten çıkarılmakta ve belge yazdırılmaktadır. Eskiden bu belge öğrencinin adresine gönderiliyordu fakat Anadolu Üniversitesi artık aldığı kararla bunu İnternet üzerinden veriyor. AÖF sayfasına TC kimlik numarası ve şifreniz ile giriş yaparak ilgili menüden kolayca yazdırabilirsiniz.

İnternetten aöf sınava giriş belgesi nasıl çıkartılır yazdırılır

Sınava giriş belgesini çıkarmak için http://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinden TC kimlik no ve şifreniz ile giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Sitenin üst menüsündeki Sınav İşlemleri > Sınava Giriş Belgesi adımlarını takip etmeniz yeterlidir.

Yazıcıdan çıktı almak için sayfanın en altında link bulunmaktadır. Eğer şifreniz yoksa size en yakın Aöf bürosuna başvurarak şifre alabilirsiniz. Sınava giriş belgenizden çıktı almayı ihmal etmeyin.

Öğrenci sayfasından ayrıca kimlik bilgileriniz, sınav merkeziniz, not durumunuz, sınıf geçme kalma durumunuz, ders geçme kalma durumunuz gibi bir çok bilgiyede erişmişebilirsiniz bunuda hatırlatalım.

Sınava Girerken Yanınızda Bulunması Gerekenler
Aşağıdakilerden herhangi birinin, kapalı durumda olmasına rağmen yanınızda bulunduğu tespit edildiğinde sınavınız geçersiz sayılacaktır.
1. Cep telefonu, telsiz, çağrı cihazı vb. iletişim araçları.
2. Dersle ilgili her türlü kitap, not vb.
3. Fotoğraf makinesi, kamera vb. görüntü kaydetmeye yarayan cihazlar.
4. Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. veri depolamaya elverişli elektronik cihazlar.
5. Ruhsatlı veya ruhsatsız her türlü silah

Açıköğretim Sınavları Hakkında Önemli Uyarılar
1. Kimlik kontrolleri, üst arama ve salona yerleştirme işlemlerinin zamanında tamamlanabilmesi için sınav saatinden bir saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulununuz.
2. Sınava 15 dakikadan daha fazla gecikenler sınava alınmayacaktır. Sınav başladıktan sonraki ilk 15 dakika içinde, sınava geç kalan öğrenciler, Bina Sınav Sorumlusunun yazılı izin vermesi halinde sınava alınacaktır.
3. Yumuşak uçlu siyah yazan birkaç kurşun kalem ve iz bırakmadan silen silgi yanınızda olmalıdır. (Cevap Kağıdına siyah kurşun kalem dışında bir kalemle yapılacak işaretlemeler okutulamamaktadır.)
4. Öğrenci ve sınav hizmetleri için http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresini kullanınız.
5. Öğrenci Kimlik Kartı veya Öğrenci Tanıtım kartınızı henüz almamışsanız, bağlı olduğunuz büronuzdan alınız.
6. Sınav sırasında hesap makinesi kullanılabilir. Ancak, alfabetik tuş takımı bulunan hesap makineleri (Databank, taşınabilir bilgisayarlar vb. özel elektronik cihazlar) kullanılmayacaktır.
7. Kıtalarından izinli olan er-erbaşlar dışında, resmi kıyafetle sınava girilmeyecektir.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.