AÖF Yatay Geçiş 2014 Duyurusu

Açıköğretim Fakültesi AÖF 2014 Yatay Geçiş başvurusu hakkında duyuru açıklamıştır.

Anadolu Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi Öğrencilerine, 21 Eylül 2013′te yapılan yasal düzenleme ile Açıköğretime Yatay Geçiş imkanı verildi.

Açıköğretimde Yatay Geçiş : Örgünde okuduğunuz bölümün aynısı açıköğretimde bulunuyorsa, aynı sınıftan devam edebilirsiniz anlamına gelmektedir.

Şu an için pek ayrıntılı açıklama yapılmamış olsa da Anadolu Üniversitesi Bahar Dönemi için Yatay Geçiş başvurularını almaya başlamıştır.

Başvurular 5 Şubat’a 2014′e kadar devam edecek olup, Yatay geçişi uygun görülen öğrencilerin kayıt işlemleri 24 Şubat – 7 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Anadolu Üniversitesinin Yapmış Olduğu YATAY GEÇİŞ Duyurusu:
AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT, İŞLETME FAKÜLTELERİNE YATAY GEÇİŞ YAPMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş Çift Anadal, Yan Dal ile Kurumlararası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

21 Eylül 2013 tarih ve 28772 sayılı Resmi Gazetede yayınlanmış olup, söz konusu yönetmelik değişikliğinde yer alan Ek Madde I gereğince 2013 – 2014 öğretim yılı bahar döneminde Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler 05 Şubat 2014 tarihine kadar ilgili fakültelere başvuru yapabileceklerdir.

Yatay geçişi uygun görülen öğrencilerin kayıt işlemleri 24 Şubat – 07 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

İLETİŞİM
Öğrencilik işlemleriniz ile ilgili sorularınız için 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezini (Çağrı Merkezi) arayabilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi adresindeki “Açıköğretim” linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirsiniz.

e-posta:aofbilgi@anadolu.edu.tr (e-postanıza ad, soyad ve T.C. kimlik numaranızı mutlaka yazınız).

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.