Ortak Sınavlar TEOG İptal Edilecek mi?

TEOG ortak sınav soruları kitapçığı ve cevapları Elazığ'da çalındı. Şimdi söz konusu durum TEOG iptal olacak mı, hangi dersin soruları çalındı? Merkezi ortak sınava giren öğrenciler son durumu merak ediyorlar. Şayet MEB soruların çalındığını doğrularsa Fen ve Teknoloji sınavı iptal edilecek çünkü bu dersin soruları çalınmış.

Bu yıl 28-29 Kasım 2013'te ilk defa SBS sınavı yerine yapılan merkezi ortak sınavı Elazığ’da soru kitapçıklarından bir tanesinin eksik olduğu anlaşılınca ve bu kitapçığın çalındığı iddiaları ortaya atılınca sınavın iptali söz konusu oldu.

MEB resmi açıklamayı henüz yapmasa da söylentiler Elazığ Baskil ilçesi Vakıfbank Ortaokulundaki sınavda dağıtılmak üzere gönderilen fen ve teknoloji dersi soru kitapçıkları sayılması üzerine bir adet eksik olduğu tespit edildi.

Hemen ardından kutular kontrol edildi ve mühürlerde bir eksik çıkmadı. Fakat bir kutunun içinde yer alan poşetin 15 santimetre kadar yırtılmış olduğu fark edildi. Bu durumun üzeri Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü hemen soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında o gün okula vazifede bulunan polisler, gözetmenler ve öğretmenlerin bilgilerine başvuruldu.

Bu iddaalara Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Musa Çatal şöyle yanıt verdi; ”Bu olayın Elazığ’da yapılması olasılığı çok düşük, deliller sonucunda soruşturma Ankara’dan yürütülecek” dedi.
İptal Gerçekleşirse Sadece Fen ve Teknoloji Sınavı İptal Edilir şeklinde açıklama yaptı.

Şu ana kadar gelen bilgilere baktığımızda sadece Fen ve Teknoloji soru kitapçığının çalındığını anlıyoruz. Bu durumda merkezi ortak sınav kitapçıklarının hepsi değil, sadece Fen ve Teknoloji sınavı iptal edilecektir.

Son gelişmeleri ortak sınav teog iptal edilecek mi haberleri resmileşince aktarmaya devam edeceğiz.

Son konular :

12 yorum

en azından fen sınavının iptal edilip tekrardan yapılması gerekli hiç bir yetkilide bu konuda bi açıklama yapmıyor onca çocuğun hakkı var

Yanıtla

bakanlığın açıklama yapması gerekli iptali konusunda daha ne bekleniyoki

Yanıtla

o degilde sinavda herkez kopya cekti bursada bi kiz okula telefon getirdi sonra arkadasiyla mesajlasti eeeee sonrada yuksel alsinlar sonra oretmenler kontrol yapmadi bu nasil egitim sistemi ALLAH askina yaa bu kadar onemli sinav 4-5 soru iptal ooohooo o

Yanıtla

Kesinlikle iptal olmalı çünkü arama olmadı ve neredeyse herkes telefonundan kopya çekti ve şu anda benden tembel öğrencilerin beyleri benden daha yüksek

Yanıtla

Arkadaşlar kısa süre içinde fen kitabı çalındığından sınavın iptal edildidiği açıklanmazsa susacakmıyız.Olayı yargı taşıyalım dava açalım savcılar hakimler biz öğrencilerle olacağına inanıyorum.Çalınan hakkımızı onlardan geri alalım..

Yanıtla

Meb kendine güveniyorsa soruları tv de çözsün

Yanıtla

Bu kadar onemli bir sınavda soruların bazıları iptal ediliyo. Sonra kitapcik çaliniyor bizim hakkımız noluyorr????

Yanıtla

Teog lise giriş sınavında Fen kitabı çalındı,konuya basında geniş yer verildi.Savcılık olayı araştırıyor.Ankara da çalınmış olasılığı çok yüksek.MEB olayı örtbas etmek isteyebilir.konu yargıya taşınmalı ve en azından Fen sınavının yurt genelinde iptali sağlanmalıdır.Sivil toplum örgütlerine ve Siyasi partilere sesimizi duyurmalıyız.Çalınan emeğimizi yargı ya taşımada bizlere yardım etmelerini sağlamalıyız.

Yanıtla

Arkadaslarrr meb sitesinde nabi avcinin antalyadaki toplantiya gittigi ve merkezi sinavin basarili bir sekilde gerceklestirildugi icin egitimcilere tesekkur ettigi yaziyor. Tum yazilari okuyunca nabi avcinin diger bir sozunu gordum BAZI YERLERDE EKSIK KITAOCJK CIKMISTIR BUNUN SEBEBI MAKINAYLA DEGIL ELLE PAKETLEMEDIR. Diye aciklama yapnis cok buyuk haksizlik.. peki pakettteki kesik nasil aciklanacak????

Yanıtla

Çalındığı apacık ortada işte daha niye iptal edilmiyor .Resmen hakkımızı yiyorlar... Düşünmeniz hata bizim hakkımızı kim düşünüyor ki zaten çogu soruyu iptal ettiler.Daha 20 soruyu doğru duzgun hazırlayamıyorlar.Bırakın ya kimin umrundayız.Bende kitapçıgı calar yüksek alırım.Yok böyle bir dünya.Büyük haksızlık o kadar emek verip calıştık bu mudur emeğimızın karsılıgı.

Yanıtla

Veli ve öğrencilerin aklında en ufak bir kuşku varsa,çıkar nabi avcı sorunların nedenini açıklar ve vicdanları rahatlatır.Sesimizi duyurabildiğimiz tek yer internet ve bukadar olumsuzluk varken nasıl kılıf uyduruyorlar gerçeği görüp yanlışdan donmek çok mu zor.Çalınan kitapçık,kopya iddaları,hatalı sorular yazık ettiiz çok yazık oldu çocuklara

Yanıtla

ADAMSIN DROGBA !

Yanıtla

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.