AÖF Harcımı Yatırmazsam Ne Olur (2.Taksit)

Açıköğretim Fakültesi aöf harcımı yatırmadım sınava girebilir miyim, 2.taksit aöf borcu ödenmezse ne olur güz dönemi ve bahar dönemi kayıt yenileme yapmazsam kaydım silinir mi dondurulur mu veya Üniversiteden atılma gibi bir durum söz konusudur hakkında öğrencilerin sürekli aklına takılan soruları konumuzda cevaplayacağız.

Güz dönemi ve bahar dönemi kayıt yenileme harç ücreti hakkında.
2.taksit eski sisteme ait olan bir şeydi burada bahar dönemini vurgulamak için kullandım. Kredili sistemde harç ücretini belirtilen tarihler içinde yatırmazsanız kaydınız yenilenmez. Böylece güz ve bahar dönemi derslerini alamazsınız ve sınavlara giremezsiniz. Böylece döneminizi 1 yıl uzatmış olursunuz.

Eski sistemde nasıldı.
2.taksit harç ücretini yatırmayan öğrenciler ara sınav, final ve bütünleme sınavlarına girebilirlerdi. Kayıt yenileme tarihinde sizden bu yatırmadığınız 2. taksiti de faizli olarak yatırmanızı istiyorlardı.

1.taksit zaten yeni kayıt, dikey geçiş ve kayıt yenileme gibi işlemlerde alındığı için onları zaten ödeniyordu. Yani bu ilk ödenen harç ücreti diğer sınavlara girmenize yetiyordu.

aöf harç ücretleri Şimdi gelelim harcı uzun süre yatırmayanlara
İki veya daha fazla dönem kayıt yeniletmediğiniz takdirde kaydınız silinmemektedir.

Güz veya bahar döneminde alacağı ders bulunmayan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri
AÖF öğrencilik haklarından yararlanmaya devam etmek için o dönem sorumlu olacağınız dersiniz olmasa bile askerlik tecili, sosyal güvenlik (genel sağlık sigortası vs.), öğrenci belgesi gibi bir takım haklardan yararlanmak için dönem ücretinin ödenmesi ve kayıt yenilemenin yapılması gerekmektedir.

Son konular :

133 yorum

Ben uzun suredir kayit yenilemiyorum sinavlara da gitmiyorum. Telefonuma yenilemedigim durumda yasal islem baslatilacak gibisinden bi mesaj geldi. Yasal islem nedir ne yapmaliyim devlet dava mi aciyo ?

Yanıtla

İlk defa duydum bunu, kaydınızı silme gibi durum olabilir. Net bilgiyi büroyu arayarak öğrenin bence.

Yanıtla

Iyı günler admin bn açıköğretimi askerlik tecil icin okuyorum ancak ikinci dönem sınavlara giremeyecek çünkü işimden dolayı yurtdışına giriş çıkış yapacağım kendim denizci eğer harç parasını yatırmazsam benim askerlik tecil olayı ile ilgili bir sorun oluşur mu ayrıca 88 doğumluyum şimdiden teşekkürler

Yanıtla

4.sınıf öğrencisiyim. 1.dönem sınavlara girmeyerek bilerek kaldım.2.dönem de bilerek kalmayı düşünüyorum.2.dönem yatırmam gereken taksidi yatırmazsam gelecek sene eğitim dönemi başında,yani 4.sınıf 1.dönem başında bu yatırmadığım taksit ücreti de alınabilir mi benden?

Yanıtla

Bu tarz durumlarda tecilde sıkıntı çıkmıyor, tecil süreleri yıl sonunda dikkate alındığı için eylül ayında yapılacak yeni kayıtları yaptığınız takdirde sıkıntı çıkmaz. Yaklaşık 6-7 ay kadar öğrenciliğin pasif gözükecektir bu zaman içinde askerlik şubesinin işlem yaptığına şahit olmadım. Ben sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Yanıtla

Seneye güz döneminde yatırmadığın harcın parasını alabilerler veya bahar döneminde. Konuyu tam hatırlayamadım ama bir kişi için böyle bir durum olmuştu sanırsam.

Yanıtla

Yani ücreti belirtilen tarihler dışında fakat sınavdan önce yatirsak yime de sinava giremez miyiz? Teşekkürler

Yanıtla

hangi tarihe kadar diyorsa o tarih sondur. sınavdan önce yatırma diye birşey yoktur.

Yanıtla

2014-15 güz dönemi kaydı için harç ücretini yatırdım, ancak finallere giremedeğim için tüm derslerden kaldım. Şimdi bahar döneminde de finallere girmem zor olduğu için kayıt yenilemek istemiyorum.

Kısacası bir dönem kayıt yeniletmezsem, harç yatırmazsam üniversite kaydım silinir mi ?

Yanıtla

Ben 2. Dönem kayıt ücretini yatırmazsam bu ücreti ilerde ödemek zorundamıyım yada önümüzdeki sene kayıt yaparsam gene bu dönemin parasını ödemek zorundamıyım

Yanıtla

cevab için teşekkür ederim

Yanıtla

yatırmadığın zaman borç kalıyor diye biliyorum bununla ilgili kılavuzlarda pek bilgi yok. sistem borçlandırıp artık mezuniyetinde bir şekilde borcu senden tahsil ediyor.

Yanıtla

2.taksit yatırmazsam sınava giremiyormuyum peki.ilk taksiti yatırdım.

Yanıtla

merhabalar ben güz dönemini yatırmadım bahar dönemini yatırsam eğer tecilim 31 martta bitiyor uzatma şansım oluyor mu 2 yıldır okuldayım sınavlara gırmyrm sadce parayı yatryrm ama güz dönemini yatırmadım bahar dönemini yatırdıgım da tecili erteletme sansım olurmu? 31 martta sonra asker kaçılığı oluyrum

Yanıtla

ilk taksit dediğiniz güz dönemi olsa gerek, dönemler birbirinden bağımsızdır o güz dönemine ait ödeme bahar dönemini bağlamaz. sınava girmek için bahar dönemine ait ödemeyi yapmanız gerekiyor.

Yanıtla

Elbette tecil olur, 31 marttan sonra da hemen asker kaçağı gözükmezsiniz zaten ama size tavsiyem işlemi yaptıktan önce veya sonra aöf bürosunu arayarak durum hakkında bilgi alın. Yine birşey olacağını sanmıyorum ama tecilinize az kalmış bir teyit ederseniz çok sağlıklı olur.

Yanıtla

ulaşabileceğim numara yok balıkesir aöf için inanın bır numara var hep mesgul surekli?

Yanıtla

0850 200 46 10 veya 444 10 26 numaraları açıköretim etkileşim merkezine aittir, buradan konu ile ilgili yardımcı olurlar.

Yanıtla

merhaba aöf 4.sınftayım benim tecil 31.12.2015 bitiyor okulu uzatmayı düşünüyorum hiç alttan dersim yok bu dönem harcı yatırmasam tekrar tecil ettirirken sıkıntı çıkar mı

Yanıtla

Mrb ben 2 donem harc parasını suan yatırma durumum yok bu dönem ki sinavlara girip bidaki donemde harci birden yatirabilirmiyim bana bilgi verirseniz cok sevinirim

Yanıtla

harıcınızı yatırmadan kaydınız yenilenmez ve sınava giremezsiniz.

Yanıtla

Güz donemi harci yatirip sinavlara girdim bahar donemi harcini yatirmayi dusunmuyorum ygs'ye girecegim universite tercihi yaparken sıkıntı olur mu yeni okula kayit yaptirirken

Yanıtla

bahar dönemi kayıt yenilemezsem tecilde sıkıntı olur mu 2018'e kadar tecilliyim. öğrencilik haklarım gider mi ? 2015-2016 döneminde bölüm degistirmek istiyorumda ? lütfen cevap

Yanıtla

Ne olur bilemem, artık aöf okumayacaksanız en kısa sürede kaydınızı sildirin tabi.

Yanıtla

Yarım dönemden birşey olmaz. Önümüzdeki yıl tekrar başvurunu yaparsın.

Yanıtla

merhabalar geçen yıl güz döneminde açıköğretime yeni kayıt yaptırdım. hiçbir sınavına girmedim şimdi bahar dönemi için harç yatırmayı düşünmüyorum. önümüzdeki güz dönemi harcımı yatırırsam yeniden başlayabilirmiyim.

Yanıtla

merhabalar geçen yıl güz döneminde açıköğretime yeni kayıt yaptırdım. hiçbir sınavına girmedim. şimdi bahar dönemi için harç yatırmam gerektiğini mesaj yoluyla aldım fakat harcımı yatırmayacağım. gelecek güz dönemi için harcımı yatırırsam öğrenciliğime devam edebilirmiyim

Yanıtla

Bahr donemi kayit yenileme yapmicam.2016 da guz donemi yapmak istedigimde gecmis donem bahar donemini demi odemem gerekicek..

Yanıtla

peki admin bu senin kendi fikrinmi yoksa kesin bi doğruluğu varmı benımde bu yönde kaydım var kesin bi açıklık getirirseniz sevinirimYanıtla

Bahar donemi kayit yenilemek ve sinavlara girmek istemiyorum...seneye guz donemi kaydimi yenilek isstedigimde gecmis donem bahar donemide odemek zorunda kalicakmiyim..

Yanıtla

Iyi gunler 2.dönem harc ucretini yatirmadim bu sene yeniden sinava girip tercih yapacagim yine aof bolumu radyo ve televizyon bolumunu istiyorum fakat bu bolume yerlestirilip kayit yaptirabilir miyim cunku kayit silme kaldirilmis simdiden tesekkurler

Yanıtla

selamlar admin..güz ve bahar dönemi harç yatırmadım alttan derslerim var şuan seneye güz döneminde tüm geçtiğim dersler yanıp 1.sınıf gibi mi başlar yoksa kalan derslerden mi devam ederim.bunu öğrenebilirmiyim..?

Yanıtla

admin mrb bende bu dönemi yatırmak istemiyorum çünkü yeni bölüm yazcam fakat askerlik hakkındaki yazdıklarınız kendi fikrinizmi yoksa kesin bi sıkıntı olmazmı bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim..

Yanıtla

tecilin hemen bu yıl bitmiyorsa sıkıntı olmaz zaten yeni bölüm tercih edeceksin bu konuda sıkıntın olmaz. bahar dönemi askerlik konusu internette araştırdığım bir mevzu, diğer askerlik tecil konularım kanun içeriğidir.

Yanıtla

seneye bu eğitim yılına ait dersleri alırsın, 45 krediyi geçmeden üst sınıf derslerini de alabilirsin tabi o zaman "ders ekle sil ekranında" karşına ne çıkar bilemiyorum.

Yanıtla

kayıt silmek için kendiniz dilekçe ile başvuracaksınız. Öğrenci kimlik kartınız da yanınızda olsun. Dilekçe örneğini internetten bulabilirsiniz.

Yanıtla

elbette sadece bu dönem "pasif" gözüceksiniz, yeni eğitim yılında yani güz döneminde tekrar kayıt yenileme yapabilirsiniz.

Yanıtla

S.a. ben bu sene dikey gecisle aof ye kaydoldum 3. Sinifim normalde tecilim bitti ama aofye kaydolunca yeniden tecil yaptirdim 2016 ya kadar tecilliyim ama bahar donemi kaydimi yenilemedim tecilim iptal olmaz degilmi ? Lutfen yardimci olursaniz

Yanıtla

sıkıntı çıkmaz, yeni eğitim yılında yani güz döneminde kaydını yenile tabi.

Yanıtla

2012 yılında alınıyordu, 2013 yılında kredili sisteme geçildi halen alınıyor mu bilmiyorum ama birkaç sene öncesine kadar alınıyordu. Kılavuzlarda bununla ilgili net bilgide yok henüz.

Yanıtla

2. dönem kayıt ücretini yatırmayı unuttum. Nasıl bir durumla karşılaşırım. Sınavlarıma girebilirmiyim? Harçların yatırılması için opsiyonel bir tarih daha belirlenir mi? Teşekkürler.

Yanıtla

Bu dönemi kaçırdınız ne yazıkki, sınavlara giremezsiniz. Tarihler kesinleşmiştir bu yüzden başka tarih yoktur.

Yanıtla

Admin merhaba.Ben bu dönem kayıt yenileyemedim hastaydım cıkamadım mazerette geçmiş.Simdi ben gelecek dönem kayıt yenileyebilir miiyim ? kayıt silindi mi ? Birde askerlik tecilini okul kendi mi yapıyor ? cünkü ben 4 sene önce yaptırmıştım sonra hic ellemedim biirşeye.Gelen gidende olmadı kağıtta gelmedi.Acil lütfen

Yanıtla

2014-15 bahar dönemi kayıt yenilemek için bankaya harcı yatırmayı unuttum 4 mart sondu ne olacak şimdi sonradan yatırma gibi bir durum olmaz mı acaba

Yanıtla

Bu dönem geçmiş önümüzdeki eğitim yılında kaydını tekrar yenilersin, kayıt silme diye birşey olmaz. Yeni dönemde kayıt yenileyince tecilinde devam eder.

Yanıtla

Mrb admin. Ben ikinci dönem harç parasini yatirmadim ogrenciligim aktif midir ogrenci belgesi alabilir miyim bu donem askerligimi tekrar tescil etmek icive askerlik icin tescil im 1 ocak 2015 te bitiyordu...

Yanıtla

Merhaba admin kolay gelsin.
herkes birseyler soyluyor, en dogrusu sizden gelen cvp olucaktir.
son odemesi 4 mart olan donem parasini yatiramadim.bunun telafisi varmi ? Benim ogrencilik durumum bitmis mi oluyor ? 2018 e kadar tecilliyim. Hemen askere gidersin diyorlar. Benim sgk haklarim ve tecil islemlerim icin ogrenci belgemi alabilir miyim ?

Yanıtla

pasiftir, pasif ikende öğrenci durum belgesi verdiklerini duymuştu fakat askerlik şubesi bu şekilde tecil eder mi onu bilemiyorum. sen yine belgeyi al şubeye git kayıt tarihini kaçırdım tecilim de bitiyor felan de yardımcı olur büyük ihtimal.

Yanıtla

Öğrenciliğin bitmez sadece bu dönemi kaçırmışsın, tecilin varsa sıkıntı olmaz. SGK olayını tam bilmiyorum ama pasif gözükürsen belki genel sağlık sigortası primlerini tahakkuk ettirebilirler . Öğrenci durum belgesini bürodan isteyebilirsin.

Yanıtla

merhaba admin ben bahar dönemi kayıt yenilemeyi unuttum ve 2015 sonuna kadar tecilliyim , araştırdığıma göre tecil iptal oluyormuş bu durumda ne yapmalıyım acaba ?

Yanıtla

Bahar dönemi harç parasını yatırmayı unuttum bunun bir telafisi var mı yoksa dönem uzar mı ?

Yanıtla

tecilin iptali askerlik şubesine bağlı ama bu kısa zamanda tecilin bozulacağını düşünmüyorum. Yeni eğitim döneminde hemen kaydını yenilettir.

Yanıtla

telafisi yok ne yazıkki, bu dönemi kaçırdığın için uzuyor haliyle.

Yanıtla

merhaba; 2011 senesinde acıkogretime basladım. 1 sınavına girdim sadece. ve bir kez kayıt parası tarzı birsey odedim. daha sonrasında kayıt yenileme ve ya sınava girme vs yapmadım. harc da yatırmadım. bugun harcların biriktigini ogrendim. hem de faiziyle. boyle birsey var mı. ucret yatırmadıgımız takdirde borc mu kalıyor kaydımız silinmiyor mu?

Yanıtla

Harç tarihini kaçırdıķ. Askerlik Şubesi hemen işlem yapar mı? Tecil icin Sınavsız alan özel üniversitelere başvurmalı mıyız? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yanıtla

Bahar Dönemi harç tarihini kaçırdıķ. Askerlik Şubesi hemen işlem yapar mı? Tecil icin Sınavsız alan özel üniversitelere başvurmalı mıyız?

Yanıtla

şubenin işlem yapması onların insiyatifinde memur ne yapar bilemem ama kısa sürede bir işlem olacağını şahsen düşünmüyorum. sınavsız başvuru için diğer üniv. hk. bilgi sahibi değilim.

Yanıtla

borç kalır öyle kayıt silinmez.

Yanıtla

kolay gelsin bahar dönemi taksit'imi yatırmadım kaydımı sildirmek istiyorum herhangi bir ücret ödeme gibi durumum varmı? yani direk gidip kaydımı sildirebilirmiyim? teşekkürler.

Yanıtla

borcunuzu ödemeniz gerekiyor.

Yanıtla

admin selam..ben 2 harç tarihini kaçırmışım yeni öğrendim,daha önce hiç gecikmem olmamıştı ödemede..baktığımda doğal olarak öğrenci durumum pasife düşmüş..tecilimi nasıl etkiler..bu sene baştan sınavlara girdim,lyslere de giricem..ama ordan istediğim bölümü tutturamasam bile eylül ayındaki kayıt yenilemede mevcut bölüm kaydımı yenilersem tecilim devam eder mi normalde 2018 aralık sonuna kadar tecilim var..tecil için okul kaydı tek başına yeteli oluyor mu?

Yanıtla

Bu sene için sıkıntı yok, yeni eğitim yılında kayıt yenilemeye ile akitf olarak devam edersin. Tecilinde de sıkıntı çıkmaz.

Yanıtla

ben 1.sınıf öğrenciyim ilk aof e kayıt yaptırdıgım da ilk sınavlarıma girdim ama finallere girmedim ve kayıt yenılemedım. aof sistemine var olan şifremle girişte yapamıyorum. kaydım silinmiş olabilirmi ? ve ne yapmam gerekiyor bu durumda ?

Yanıtla

sanmıyorum, tekrar şifre oluşturmayı deneyin ve öyle giriş yapın.

Yanıtla

şifre hatırlatma ile denedım olmadı. tek kodla girişi denedım telefon numaram ile yine lmadı. bilgilere dair kayıt bulunamadı yazıyor. sanırım bürodan almam gerekıyor şifremi doğrumu ?

Yanıtla

Öncelikle çağrı merkezini arayarak bilgi alabilirsiniz, onlar sistemden herşeyi görüyor size bilgilendirme yaparlar.

Yanıtla

Ben 2009 sınav ücretini yaptırmadım ama sinava girdim.sonra okulu biraktim okumuyorum ben bu yatirmadi gim taksit yüzünden suclumuyum

Yanıtla

Borcunuz var mı yok mu bence bunu öğrenin öncelikle, 2009 yılından beri borcunuz katlanmıştır, suçlu bir durum yok fakat gecikme faiziyle bunu alırlar sizden.

Yanıtla

Sizce 2009 dan beri borcum ne kadar olmuştur 15O liraydı

Yanıtla

peki girdigimiz sınavlar seneye iptal olmayacak dimi bende 2. taksiti kaçirdim ama ilk sinavlarim seneye gecerli olacak dimi

Yanıtla

Merhaba ben son donemimdeyim ancak dersleri verebilecegimi sanmiyorum bu durumda senem uzayacak sanirim ama. Sonuçta bu dersler ikinci donem dersi ve ben onumuzdeki yil her iki donemde de kayit yenileme yaparak harc yatirmak zorundamiyim yoksa sadece bahaar doneminde mi yatiricam ?

Yanıtla

Hangi dönemin derslerini alacaksınız o dönem için kayıt yenileme yapınız.

Yanıtla

Güz döneminde kayıt yeniledim ama hiçbir sınava giremedim bu nedenle 1 sene de geçmek istediğim için bahar dönemi kayıt yenilemedim 2013'te Dgs ile geçiş yaptım fakat şimdi askerlik tecil durumunda sıkıntı çıkar diye çok korkuyorum eylülde kayıt yenileyeceğim ama hep bir sıkıntı var daha önce bu durumda olan birileri oldu mu yardımcı olursanız sevinirim.

Yanıtla

acil admim acil . ben 2015 bahar donemi kayitlarini unutum askrlik tec 12.30.2015 kadar. ne yapabilirim pasif durumdayim simdi eger kayitlar 2016 olursa ne yapacam nasil ispat edeem ogrenci oldugumu yqrdim

Yanıtla

merhaba ben askere gidecem ama aöf e başvurmak istiyorum .acaba askerlikten sonra veya askerde devam etme imkanım varmı.kaydım silinirmi sınavları kaçırırsam.

Yanıtla

Askerlik durumu önce şubeden öğrenin eğer bir sıkıntı yoksa 2015-2016 eğitim yılı için kayıt işlemlerini yapın, tabi bunu askerlik şubesine de söyleyim yeni eğitim yılında kayıt olacağım bir sıkıntı çıkmaz di mi? gibisinden.

Yanıtla

Kaydınıza birşey olmaz, askerlikte sıkıntı çıkmaz zaten sınavlar haftasonu. İzin alıp her iki sınava da girebilirsiniz.

Yanıtla

merhaba 2009-2010 yılı arasında aöf türk dili ve edebiyatı birinci dönem kaydımdan sonra kayıt yenileme yapmadım kaydım silinmiş midir?

Yanıtla

Merhaba admin,ben ucreti bir kere yatirdim sonra ne sinavlara girebildim ne de baska ucret yatirdim benim akibetim
Ne olmustur? Kayit dondu diyen var silindi diyen var,bir daha istesende giremezsin aof e diyen var. Bir yardim lutfen

Yanıtla

2010 yilinda halkla ilişkiler 2 yillik bölümüne kayıt yaptirdim 250 tl odedim ilk sinava girdim bi dahada ne sinava girdim nede ödeme yaptim bu bir sorun olurmu ?

Yanıtla

Ben önlisans mezunuyum aöf lisans tamamlamak için dikey geçiş yaptım yalnız askerlik durumu için bu yıl kayıt yenileyemedim şimdi iş başvuru yapıcam Finansbank oda genel nitelik önlisans yada lisans devam öğrencisi diye benimde kaydım pasif durumda iş alımında sorun olurmu yardımcı olursanız sevinirim.

Yanıtla

Merhaba Admin ben Aöf de edebiyat bölümü okuyorum ikinci harcımı yatırmadım bu yıl ikinci üniversite ata Aöf de başka bi bölüm daha okuyacağım ama harcımı yatırmadığımdan ikinci üniversite ye kayıt için öğrenci belgesi alabilirmiyim bana yardımcı olursanız çok sevinirim

Yanıtla

admin kayıt için bizzat kendinmiş gitmen gerekiyor birde yeni kayıt yaptıktan sonra dondurma imkanım olurmu.

Yanıtla

2013'ten bu yana kayıt yenilemedim.fakat geçmiş 2 döneme ait borcum var.bu benden tahsil edilir mi?ayrıca tekrar sınava girmeyi düşünüyorum,problem olur mu?beni aydınlatabilirseniz sevinirim...

Yanıtla

bu tarz durumlarda geriye dönük borclarınızı ödemenizi istiyorlar, daha sağlıklı bir bilgi için çağrı merkezini arayın.

Yanıtla

İyi günler bn liseden mezun oldum. Sınava girdim bir sene daha hazırlaniyorim.Ve etüt merkezine derslere gideceğim, bunun için Öğrenci pasosu almak istiyorum aöf kayıt yaptiracağım. Bahar dönemi harcını ödemezsem pasom iptal olurmu?

Yanıtla

Ben ygs den basvuru yaptim 2. trrch 15 tl yatiramadim ne yapip duzeltmem gerek bir senem daha maf olcak hocam yardimci olun

Yanıtla

malesef konu hakkında fikrim yok.

Yanıtla

Kalan borcunuzu vakıfbanktan yatırabilirsiniz.

Yanıtla

KOLAY GELSİN BEN BAHAR DONEMİ PARA YATIRMAYI UNUTUM YANİ BORÇ MU OLDU ÖĞRENCİ DURUMUM PASİF BAHAR DONEMINDE ODEMEDGM O HARCI ŞİMDİ GÜZ DONEMİ İLE Mİ YATIRCAM

Yanıtla

Öğrenci sayfasından giriş yapın, karşınıza borç çıkacaktır. Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Dilerseniz şimdi dilerseniz kayıt yenileme zamanı.

Yanıtla

Merhaba ben 1 sene harçlarımı yatırmadım ve sınavlara girmedim.Büromla görüştüğümde kayıt yenileme döneminde harcı yatırdığım takdirde tekrar öğrenime devam edeceğim söylendi.Merak ettiğim konu yatırmadığım harçların ödemesi bununla alakalı bilgi veremediler yardımcı olursanız sevinirim.

Yanıtla

ben 2010 yılından bu yana harçlarımı yatırmadım ve sınavlara girmedim.şu an tekrar başlamak istiyorm böyle birşey mümkün mü? mümkünse karşılaşacaklarım nelerdir ve nasıl bir yol izlemem gerekir?

Yanıtla

Merhaba 2012de aofye kayit yaptirdim 1 kere odeme yaptim fakat sinavlara hic giremedim yani 4 senedir ne sinava girdim nede odeme yaptim. Kaydim silinmismidir? Bu harclari odemek zorunda kalirmiyim? Tekrar ogrenci olmak istiyorum ne yapmam gerekir

Yanıtla

kayıt yenileme yapınca sistemden geçmiş dönem borçlarınızda çıkacaktır. Kayıt yenileme harç ücretiyle birlikte eski borçlarınızın da ödenmesi istenebilir. Online sistemi artık göremediğim için net bir şey söyleyemiyorum.

Yanıtla

Kayıt yenileme tarihlerinde sisteme giriş yapın, ödeme ekranında karşınıza çıkacak adımları takip edin. Eski borçlarınız çıkacaktır bu yıl ki öğrenim gideri ile birlikte eskileri deödemenizi isteyebilirler.

Yanıtla

Hemen üsteki yoruma verdiğim cevap sizin içinde geçerlidir. Büyük ihtimal kaydınız silinmemiştir fakat kayıt yenileme için borçlarınızı ödenemizi isteyeceklerdir.

Yanıtla

Hayırlı günler biz kayıt tarihini kacirdik acaba hala kaydolma şansımız varmi

Yanıtla

Malesef, belirtilen tarihler dışında kayıt işlemi yapılmıyor.

Yanıtla

Merhabalar, ben 2014 güz donemınde harç parasını yatırdım sınavlara gırdım, fakat bahar donemınde parayı yatıramadığım ıcın sınavlara gıremedım. bu yıl terrardan sınava gırmem gerekiyor mu yoksa kayıt yenılemem yeterlı mı ?

Yanıtla

Merhaba ben güz dönemi parasini yatiramiyacagim tecilim 09.12.2015 te bitiyor bu tarihten önce şube bana işlem uygularmi bilgi verirseniz sevinirim.

Yanıtla

iyi günler admin . benim askerliğim 2020'ye kadar tecilli . bu dönemin harç parasını yatırmasam benim askere alırlar mı ?

Yanıtla

Bahar döneminde kaydınızın yenileneceğini düşünürsek bu kısa arada büyük ihtimal bir şey olmayacak fakat AÖF bu durumlarla ilgili kayıt yenilemenin yapılmasını (bu dönem dersiniz olmasa bile) ve harç ücretinin yatırılmasını öngörüyor.

Yanıtla

Bahar dönemi kayıt yenilemeye kadar boşlukta olacağınız için ücretin yatırılmasında fayda var.

Yanıtla

İyi akşamlar admin bir sorum olacak ben açık öğretim Fakültesi isletme öğrencisiyim okulum 1 yıl uzadı güz döneminden dersim yok sadece bahar döneminden dersim var onu vericem bu donem harc ucretini yatirmasam askerlıge alirlarmi tecil tarihim 31.12.2017 tarihine kadar.

Yanıtla

Askerlik tecili için okuyorum 3. Sınıftayım 2 dönem kaldım şimdi ise harç ücretini yatırmazsam askerlik şubesi işlem başlatır mı ya da kaydım silinir mi?

Yanıtla

AÖF bu durumlarda ücreti yatırın diyor ama bu kısa zaman aralığında yani bahar dönemine kadar olan sürede bir işlem yapılacağını düşünmüyorum.

Yanıtla

Yukarıdaki yorum sizin içinde geçerli, kaydınız silinmez rahat olun.

Yanıtla

Merhabalar aralık 2017 ye kadar tecilim var . AÖF sayesinde.. eğer bugun harcımı yatırmazsam tecilim bozulur mu yoksa 2017 aralığa kadar devam edecekmidir ? teşekkürler.

Yanıtla

Admin Merhaba Mazeretli DERS Ekleme tarihlerinde ben sisteme girdim karşıma alttan 3 tane dersim kalmıştı onları aldım ama ben harç parası yatırııldıgını bilmıyordum bu mazaretli kayıtta 205tl normal yatırmıştım hiç telefona sms falanda gelmıyor bu konularda simdi sisteme giriş yaptım karsımda 7 tane dersim var normalde 10tane olması lazım o 3 tane ders seneyemi kalıcak insan bi bilgilendirir bi mesaj atar ya suan cıldırdım ya resmen 1 yıl daha b.k yoluna okulu uzattık

Yanıtla

Admin ben askeri personelim gorevdeydim harç parasi da 23 ekim cuma günü sonmus bende görevde oldugum için banka yada atm uok dogal olarak şimdi yatirsam olur mu ne yapmak lazim şimdi oluru varmi

Yanıtla

Merhaba admin ben güz dönemi kaydımı yatirmadim bahar dönemi kaydımı yaptırsam sınavlara girebilirmiyim

Yanıtla

merhaba geçen yıl 2.sınıftan ilk dönem 1 ve 2.dönem 2 tane dersim kaldı ancak bu yul ilk dönem kaydımı yaptıramadım 2.dönem için kayıt yenileyebilirmiyim yoksa bir sonraki yılı mı beklemek zorundayım?

Yanıtla

Merhaba ben suan pasif öğrenciyim güz dönemi kayıt yenilemeyi kaçırdım.bahar dönemi kayıt yeniletmek istesem yenileniyor mu?? sınavlara girebiliyormuyum?teşekkürler...

Yanıtla

Selam ben 2009_2010 tarihlerinde Türk Dili ve Ed. Bölümüne başladım 1. Sınıf 3 dersim kaldı yani sınıfta kaldım.. 6 yıl olmuş kaydım silinmismidir birde yorumları okuyorum borç diyorlar tam anlamadim ne borcu ..benim bi borcum yoktu ama banada cikarmi silinmediyse yenilemek yada silmek için ..

Yanıtla

Merhab 2 yıl önce aöf aydı yaptırmıtım oylece kaldi. Şuan örgünde okuyorum Ders seçimi yapabilmem için 387 lira harç istetniyor.Aöf kaydım silmem durumnda u harç ücreti kalkaarmı

Yanıtla

Büyük ihtimal geriye dönük borcu isterler sizden. Bunu büronuza sorabilirsiniz.

Yanıtla

Geriye dönük borcunuz olabilir bunu Vakıfbank internet şubesinden öğrenebilir veya AÖF bürosundan bilgi alabilirsiniz.

Yanıtla

Evet, bahar döneminde kayıt yenileme yaparak sınavlara girebilirsiniz.

http://www.aofsorulari.org/2016/02/acikogretim-bahar-donemi-kayit-yenileme.html

Yanıtla

Merhabalar Öncelikle auzefte okumaktayım guz donemi harcını yatırdım ve bahar donemi harcını şuan yatıramıycam gibi gözüküyor tecilim 31.12.2016 tarihinde bitiyor. Bahar dönemini yatırmayıp önümüzdeki güz döneminde 31.12.2016 tarihine gelmeden harcımı yatırsam askerlikle ilgili bir problem cekermiyim cevabınızı bekliyorum..

Yanıtla

31.12'de seni pasif görürlerse tecilin bozulabilir tabi bunu kestirmek zor. İmkanın varsa bahar dönemini de yatır yoksa şansa kalmış bakarsın hiçbir şey de olmayabilir.

Yanıtla

Merhaba ben 1. sınıf güz dönemini harcını yatırıp okudum ama ikinci dönem yoğun olduğum için dondurmayı düşünüyorum. Acaba seneye güz dönemi 2. sınıfın 1.dönemini harç yatırıp devam edebilir miyim ?

Yanıtla

merhblr arkdsm suan rusyada calsyr 4snf ogrncsi ilk donm harcni ytrdi bu donm yatirmzssa askerlk sorn olrmu 2021 kdr teclli

Yanıtla

Merhaba,

Açık öğretime bu sene başladım. İlk dönem harcımı yatırdım ve dönemi geçtim. İkinci dönem için harcın son tarihini kaçırdım. Telafisi, geç yatırması mümkün mü? Yoksa ikinci dönemden kaldım mı? Teşekkürler. #mtk

Yanıtla

2011 AOF 2 TAKSİDİNİ ÖDEMEDİM ŞUAN 347 TL BORÇ GÖRÜNÜYOR VE OKULA DEVAM ETMEYECEĞİM ÖDEMEK ZORUNDAMIYIM

Yanıtla

Gecen sene kayıt yaptırdım aö sosyal hizmetler ama sınavlara girmedim 2. Dönem de harcı yatırmadım yani dondurdum bu sene kayıt yenileme yapıcam..Siteden kayıt yenileme yapıcam para yaptırırken gecen senenin de ücretini yatırcak mıyım? Ve tekrar 1. Sınıftan mi başlıcam

Yanıtla

Merhaba ben yeni kayıtlıyım bölüme 1.dönem güz harcını yatiramadim 2.sene güz döneminde harcımı yatırıp o dersleri alabilir miyim tesekkurler.

Yanıtla

2.dönem harç parasını yatırmadım seneye tekrar 1.sınıf okuduğumda ücret yine aynı mı olucak

Yanıtla

Merhaba,aöf bahar dönemi kaydı pazar günü sonmuş ve ben ne yazık ki yoğunluktan unutmuşum 😞😞 benim ikinci dönemden sadece tek bir dersim kalmıştı,onu da bu dönem vermeye çalışıp olmazsa tek ders sınavına girecektim,şimdi bu durumda tel ders sınavına da mı giremiyorum?

Yanıtla

Merhaba bugün internetten aöf ikinci üniversite kaydı yaptım. Kayıt ücreti ödeme kısmına geldiğinde borcum olduğunu öğrendim. 2008/2009 yılı bahar döneminden kalma 147 lirası faiz olmak üzere 220 lira gibi bir miktar. Benim merak ettiğim ise şu bu borcun bugüne kadar bana tebliğ edilmiş olması gerekmez miydi? Bu paranın en azından faiz kısmını ödemek istemiyorum ne yapmam gerekir?

Yanıtla

Kayıt yenilemeyip dönem uzattığımda ücret artıyor mu

Yanıtla

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.