AÖF Kayıt Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır

Aöf kayıt dondurma nasıl yapılır ve askerlik işlemleri için ne yapmak gerekiyor. Açıköğretim Fakültesi öğrencileri askerlik, sağlık, yurtdışı iş gibi bazı nedenlerden dolayı kayıtlarını dondurmak ve Üniversiteye ara vermek istiyorlar.

Güz veya bahar dönemi kayıt yenileme ücretini bankaya yatırmadığınız zaman otomatik olarak kaydınız donduruluyor. Eskiden öğrenciler kayıt dondurma dilekçe örneği ile aöf bürosuna gidiyorlar artık buna gerek yoktur sistem bu şekilde işliyor zaten.

Açıköğretim kayıt dondurma kaç yıl geçerli
Eskiden 2 yıl üst üste kayıt yenilemeyenlerin kayıtları siliniyordu böylece Üniversite ile ilişki kesiliyordu ama artık böyle bir şey yok. Kısacası dilediğiniz zaman harç ücretlerinizi faizi ile birlikte yatırarak tekrardan kayıt yeniletebilirsiniz.


Yukarıda yazdıklarımı toparlarsak bankaya parayı yatırmazsanız kaydınız donar. Tekrar başlamak için ücretinizi yatırmanız gerekecek tabi Üniversitesi bunun için geçmiş yılda yatırmadığınız paranın faizini de alacak. Durum kısaca budur. 1, 2, 3, 4 sınıf okuduğunuz bölüm ne olursa olsun güz veya bahar dönemi fark etmez istediğiniz zaman kayıt dondurma yapabilirsiniz.

Son konular :

1 yorum :

kayıt yenileme harcını yatırmayacam dönem sonu kaydımı sildirip 2 yıllık önlisans diploması alıcam bunun için benden kayıt yenileme yapmadığım ücretleri talep edeceklermi

Yanıtla

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.