AÖF Kayıt Yenileme Kontrolü Sorgulama Güz Bahar Dönemi

Aöf kayıt yenileme kontrolünü güz dönemi ve bahar dönemi işlemlerinizden sonra kayıt sorgulama ile yapabilirsiniz. T.C kimlik numaranızı kayıt sayfasının en altında yer alan bölümden yapabilirsiniz.

Açıköğretim Kayıt Yenileme İşleminin Kontrolü
Kayıt yenileme tarihleri içerisinde öğrencilerin kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu (Türkiye) linkinden veya http://kayit.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Yenileme linkinden kontrol etmeleri gerekir.

Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemi tamamladıktan sonra ekranda halen kayıt yeniletmiş görünmüyorsanız, AÖF bürosuna öğrenci kimlik kartınız ve ödeme yaptığınız banka dekontu ile başvurarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


KAYIT YENİLEME KONTROL
Kaydınızın yenilenip yenilenmediğini kontrol etmek için kayit.anadolu.edu.tr sitesine girerek sağ alt taraftaki kutuya T.C. kimlik numaranızı yazarak "görüntülü" tuşuna basınız.

Kayıt yenileme gözükmüyor ne yapmalıyım?
Harç ücretini yatırdığınız ödeme dekontu ile zaman kaybetmeden aöf bürosuna gitmelisiniz. Parayı yatırdığını gösteren belge ile büro çalışanları size yardımcı olacaklardır.

Kayıt yenileme yapılmazsa ne olur?
Mazeretli tarihleri de kaçırıp bankaya para yatırmadığınız sürece o dönem yani yarıyıldaki hiçbir sınava giremeyeceksiniz. Ders ekle sil yapmamanız çok önemli değil ama harç ücreti yatırılmadığı takdirde o dönemi 1 yıl uzatmış oluyorsunuz.


Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.