AÖF Öğrenci Kimlik Kartı Açıköğretim Fakültesi

AÖF Öğrenci kimlik kartı, Açıköğretim Fakültesine kayıtlı öğrenci olduğunuzu gösteren belgedir. Vakıfbank uyumlu kimlik nasıl alınır, ne zaman verilecek, bandrol yenileme ve kayıp durumunda yapılması gerekenleri anlatacağım.

Öğrenciler, AÖF bürolarına öğrencilik hizmeti almak için başvurduğunda, öğrenci kimlik kartlarını yanlarında bulundurmak zorundadırlar. Ayrıca, öğrenci kimlik kartı ara sınav ve final sınavlarına girmek için öğrencilerin yanlarında bulundurması gereken belgelerden biridir.

Kayıt yaptıran öğrenciler, öğrenci kimlik kartlarını Aralık ayından itibaren bağlı oldukları AÖF bürosundan alabilirler. Teslim alacağınız öğrenci kimlik kartınıza 2013-2014 öğretim yılına ait bandrol de yapıştırılacaktır. AÖF bürolarından, resmi ve özel kuruluşlardan alacağınız hizmetler ile sınavlarda sorun yaşamamanız için öğretim yılı bandrolünün öğrenci kimlik kartınıza yapıştırıldığını mutlaka kontrol ediniz.

Aöf öğrenci kimlik kartı ne zaman verilecek
Kayıt olduktan sonraki birkaç ay içinde kimliğiniz hazırlanır. Bu genelde Aralık ayı gibi olur.

Açıköğretim öğrenci kimlik kartı nasıl alınır
Büroya gitmeniz yeterlidir yanınızda nüfus cüzdanınızı bulundurmayı unutmayın.

Kimlik kartı kaybettim ne yapmalıyım?
Kayıp durumlarında yenisini isteyebilirsiniz. Bunun için önce şu iki işlemi yapmanız gerekir.
1. Öğrenci kimlik veya tanıtım kartını kaybettiğini belirten bir dilekçe yazmalıdır.
2. 10 TL kimlik kartı bedelini Anadolu Üniversitesi Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün T.C. Ziraat Bankası Anadolu Üniversitesi Şubesi TR 070001001900400036895009 IBAN numaralı hesabına yatırıp bankadan alınan dekontun aslını dilekçeye ekleyerek AÖF bürosuna bizzat başvurmalıdırlar.

AÖF Öğrenci Kimlik Kartı Açıköğretim Fakültesi

Vakıfbank logosu olması bankadan hesap açtırabileceğiniz anlamına gelmektedir.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.