AÖF Sınav Taktikleri ve Teknikleri

Açıköğretim Fakültesi aöf sınav taktikleri 2013-2014 güz ve bahar dönemi ara sınava nasıl çalışılmalı finale nasıl hazırlanılmalı hangi konulardan sorular çıkar sorumlu olduğumuz konular gibi ayrıntılı bilgiler eşliğinde aöf sınav taktiği hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Herkesin sınavlar için ders çalışma yöntemleri farklıdır. Bazı öğrenciler son 1 ay kala sınava hazırlanırken bazıları ise geniş bir zamana tüm konuları yayarak çalışır. Hele bazıları vardır ki sınav haftası son çaba ile artık çıkmış sorular, ders notları ne bulduysa göz atar öyle sınava girer.

20 soru eşittir 5 şık
AÖF cevap anahtarında dikkat ettiyseniz her şıktan 4 tane vardır. Buda demek oluyor ki A, B, C, D, E şıklarında 4 adet çıkıyor. Peki bu ne işimize yarayacak sınav bittiğinde yeterli zamanımız var ise (genelde yetip artıyor bile) emin olduğunuz cevapları kontrol edin.

Bir şıktan 5 tane işaretlediyseniz o soruları tekrar gözden geçirin veya bir şıktan sadece 3 tane var ise ve bu sorular emin iseniz 1 tane daha bu şıktan soru olmalı diyerek diğer cevaplarınızı inceleyin.

Size yine faydalı olacak aöf sınav günü önerileri adlı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz. Bu tarz bilgiler size sınavlara çalışırken çok faydası olacaktır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.