AÖF Temel Bakım Hizmetleri Çıkmış Sorular ve Cevapları

Açıköğretim sosyal hizmetler bölümü 1 sınıf dersi AÖF temel bakım hizmetleri çıkmış sorular ve cevapları ara sınav, final 2013 2014 olarak indirebilirsiniz. Bahar dönemi temel bakım hizmetleri dersine ait soruların cevaplarını SHZ108U ders kodu ile kontrol edebilirsiniz.

Temel bakım hizmetleri ders kitabını PDF olarak indirebilirsiniz. Konular temel bakımın planlanması, yaşlılarda kazalardan korunmak için çevrenin düzenlenmesi, meşguliyet tedavisi, davranış tedavisi gibi üniteler yer almaktadır. Hazırlanmış ders notları var ise çalışmalarınız daha da kolaylaşır. Böylece sınavlarda başarı oranınız artar kolayca her iki sınavı da verebilirsiniz.

aöf sınav soruları
Temel bakım hizmetleri ara sınav soruları güncel olarak eklenmiştir, ayrıca Temel bakım hizmetleri final sorularına birlikte çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Toplam 8 üniteden oluşmaktadır. Bahar dönemi ara sınav da ilk 4 üniteden sorumlu olacaksınız. Final sınavında ise 8 ünitenin tamamından soru gelecektir.

Günümüzde değişen koşullar, artan bilimsel ve teknolojik gelişmeler geleneksel bakım anlayışını değiştirmiş ve gerek bireyin gerekse toplumun diğer öğelerinin temel bakım hizmetlerine bakışını da farklılaştırmıştır. Bu değişimin en çok hissedildiği yaş grupları ise bebekler ve yaşlılardır. Son 20 yılda ülkemizde ortalama yaşam süresi anlamlı bir şekilde uzamıştır.

Türkiye’de 2009 yılı itibarıyla doğuştan itibaren beklenen yaşam süresi 73,4 yıl olup bu değer erkekler için 71,5 ve kadınlar için 76,1’dir. Bu durum temel bakım ile beraber geçmiş bilgilerimizin artık çok geçerli olmadığını yeni birçok kavramın ve hizmetin hayatımızın içinde olması gerektiğini bize göstermektedir

Örnek soru; Derdini tam anlamıyla anlatamama, ağrılarının geçmeyeceğinin, gözlerinin artık daha iyi görmeyeceğinin, kulaklarının daha iyi duymayacağının bilincinde olması ve bunun yarattığı sorunlara ne isim verilir?

a. Sevgi sorunu
b. İletişim sorunu
c. Umut sorunu
d. Kuşak sorunu
e. Gereksizlik sorunu

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.