AÖF Finansal Kurumlar Çıkmış Sorular ve Cevapları

Açıköğretim 1 sınıf dersi AÖF finansal kurumlar çıkmış sorular ve cevapları ara sınav, final 2013 2014 olarak indirebilirsiniz. Bahar dönemi finansal kurumlar dersine ait soruların cevaplarını FİN104U ders kodu ile kontrol edebilirsiniz. Ders notları ile birlikte çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Finansal kurumlar ders kitabını PDF olarak indirebilirsiniz. Konular temel bakımın planlanması, yaşlılarda kazalardan korunmak için çevrenin düzenlenmesi, meşguliyet tedavisi, davranış tedavisi gibi üniteler yer almaktadır. Hazırlanmış ders notları var ise çalışmalarınız daha da kolaylaşır. Böylece sınavlarda başarı oranınız artar kolayca her iki sınavı da verebilirsiniz.

Öyle bir ders ki her konudan soru gelebilir. Bu yüzden ders kitabından çok iyi çalışmalısınız. Tarih ile iç içe olduğu için önemli konuları ve gelişmeleri bilmelisiniz.

aöf sınav soruları
Toplam 8 üniteden oluşmaktadır. Bahar dönemi ara sınav da ilk 4 üniteden sorumlu olacaksınız. Final sınavında ise 8 ünitenin tamamından soru gelecektir.

Finansal kurumlar ara sınav soruları
Finansal kurumlar final soruları

Finansal sistemin karmaşık işleyişi ve ekonomi üzerinde etkisi olan bir yapı olduğu söylenebilir. Finansal sistemi genel olarak finansal piyasalar, finansal kurumlar ile denetleyici ve düzenleyici kurumlar meydana getirir. Bireyler arası fon akımı finansal sistem içinde gerçekleşir.

Finansal piyasalar ve finansal kurumlar, ülke ekonomisindeki gelişmelerden etkilendiği gibi küreselleşme nedeniyle yabancı ülke ekonomilerindeki gelişmelerden de hızlı bir şekilde etkilenmektedir. Dünyada ve Ülkemizde çeşitli zamanlarda yaşanmış olan ekonomik krizlerin finansal piyasaları ve finansal kurumları oldukça etkilediği bilinmektedir.

Örnek soru; Finansal kurumların varlık dönüşüm fonksiyonu aşağıdakilerden hangisi ile ifade edilmektedir?
a. Birincil finansal araçları satın alabilmek için kendi finansal araçlarını çıkarmak
b. İkincil piyasalarda aracılık yapmak
c. Birincil piyasalarda aracılık yapmak
d. Örgütlenmiş piyasalarda aracılık yapmak
e. İşletmelere kredi vermek

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.