AÖF İşletme Bölümü Açıköğretim Fakültesi

Açıköğretim Fakültesi Aöf işletme bölümü dersleri, 1-2 sınıf çıkmış sorular ve güz bahar dönemi sınav tarihleri bilgileri yanı sıra YGS ile yeni kayıt ve kayıt yenileme gibi birçok konu hakkında bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

3 yıllık lisan bölümü olan işletme, teorik ve uygulamalı işletmecilik bilgisi elde edebilmelerine, işletme problemlerini çözümleyebilmelerine ve analitik düşünmelerine olanak sağlayacak şekilde oluşturulmuştur. Öğrencilerin geleceğin girişimcileri olarak yetiştirmek de işletme programının amaçları arasındadır. AÖF işletme çıkmış sorular ve cevapları paylaşımlarını konularımızda bulabilirsiniz.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?
İşletme Lisans Programına, yükseköğretim programlarına öğrenci alınmasında, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Giriş Sınavı (YGS) puan türlerinin en az birinden 140 ve daha yukarı puan alan kişiler başvuru yapabilir.

Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar YGS’ye girmeden sınavsız İkinci Üniversite kapsamında İşletme Lisans Programına başvuru yapabilirler.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesinin önlisans programlarından mezun olan öğrenciler İşletme Fakültesinin lisans bölümlerine sınavsız* “Dikey Geçiş” kapsamında kayıt yaptırabilirler.

İşletme Fakültesine sınavsız Dikey Geçiş kapsamında kayıt için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yapılan Dikey Geçiş Sınavına (DGS) girme şartı bulunmamaktadır. Programımız Azerbaycan ve Batı Avrupa Programları dahilindedir.

Kontenjan
2012-2013 öğretim yılı İşletme Lisans Programı için 2012 Öğrenci Seçme Ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları Ve Kontenjanları Kılavuzunda kontenjan sayısı 14000, Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda da kontenjan sayısı 5525 olarak belirlenmiştir.

Mezuniyet Sonrası ve Diploma İşlemleri
İşletme Lisans Bölümünü tamamlayanlar 4 yıllık lisans mezunu statüsünde olacaklar. Erkek adaylar bu durumda kısa dönem askerlik için hak kazanacaklar.

İş İmkanları ve Olanakları
İşletme mezunları kamu ve özel sektörde çeşitli yönetim kademelerinde çalışabilirler. Pazarlama, satış, muhasebe, finans, denetim ve insan kaynakları gibi çeşitli alanlarda görev yapabilirler.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.