AÖF Sosyal Hizmet Kuruluşları Çıkmış Sorular ve Cevapları

AÖF sosyal hizmet kuruluşları çıkmış sorular bahar dönemi ara sınav final olarak indirebilirsiniz. Açıköğretim Fakültesi sosyal hizmet bölümü 1 sınıf dersidir. 2013 ve 2014 vize dönem sonu sınavların çıkan soru ve cevapları çözebilirsiniz. Yanıtlarını kontrol etmek için SHZ104U koduna bakmanız gerekecektir.

Sosyal hizmet kuruluşları ders notları önceden hazırlanmış kısa konu özetleri ve e-öğrenme PDF ders kitabından sınavlara hazırlanabilirsiniz. Kitaptaki denemeleri de çözmeyi unutmayın.

Sosyal Hizmet Kuruluşları adlı bu ders Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmetler Önlisans Programı öğrencileri için hazırlanmıştır. Kitapla yetişenler topluma ve insanlara yapacakları mesleki hizmetleri ne tür ve hangi kurum ve kuruluşlarda yapma olanağına sahip olduklarını sevinerek öğrenecekler ve seçtiği bu güzel mesleğe daha çok severek sarılacaklardır.

aöf sınav soruları
Sosyal hizmet kuruluşları ara sınav soruları bu konudan,
Sosyal hizmet kuruluşları final soruları buradan indirebilirsin. Tavsiyem iki sınavı ait tüm sorulara çalışmanızdır. Ne kadar çok soru çeşidi görürseniz sınavda bunlardan gelme ihtimali o kadar artacaktır. Ara sınavda kitabın yarısı final sınavında bütün konulardan sorumlu olacaksınız.

Sosyal hizmet kuruluşları insan değeri yüksek, insana saygıyı yaşamın her anında hissettiren, mesleğini seven elemanlara her zaman farklı bir yaşam doyumu sağlayan yerlerdir. Bu kuruluşlarda
çalışmak kolay değildir; derin bir yoğunlaşma ve sorumluluk ister, yorgunluk ister; yıpratıcıdır.

Avrupa’da bu tür kuruluşlarda çalışanlar düzenli olarak süper vizyon desteği alırlar, kendilerini tekrar güç toplamalarını sağlayacak insan iletişimlerine sokarlar, görüşmeler yaparlar. Ama bu tür sosyal çalışmalar iş doyumu ve huzur sağlama bakımından da bir o kadar geniş olanaklar sunarlar. İnsana hizmet, topluma hizmet ve bunun getirdiği huzur ve mutluluk doyumsuz bir yüksekliktedir. Hele mesleğini sevenler için.

Belirli gereksinim sahiplerine düzenli kurumsal hizmet verilmesi için sivil toplum örgütlerine bağlı olarak ve kar amacı gütmeden çalışan kuruluşlara ne ad verilir?
a. Sivil toplum kuruluşu
b. Sivil toplum örgütü
c. Özel kuruluş
d. Kamu kurumu
e. Sosyal yardım vakfı

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.