AÖF Tekrar Nedir

AÖF tekrar nedir, açıköğretim tekrar ne demek? Bahar kayıt döneminde bazı öğrenciler tekrar uyarısı nedeniyle kendi dönem derslerini alamamaktadırlar. Sizi bu durum hakkında bilgilendirmek istiyoruz.

NOT: Bu normal ders tekrarı değil, ders tekrarında, FF ders notunuzu seneye aynı dönemde alırsınız. Burada 1. ve 2. sınıflarda ders tekrarını devam ettirmeniz halinde başınıza gelecek işten bahsediyoruz.

İlgili kurala göre:
2. yarıyılın (1. sınıf bahar dönemi yani) tüm derslerini geçemeyen öğrenciler, 6 ve 8. yıllardan ders alamıyorlar.
4. yarıyılın (2. sınıf bahar dönemi) tüm derslerinden başarılı olamayanlar ise 8. yarıyıldan ders alamıyor.

Bahar dönemi için konuşursak. 1. sınıf bahar dönemi dersiniz varsa alttan ve 3. sınıftaysanız bahar döneminde sadece alttan başarısız derslerinizi alabiliyorsunuz. Kendi dönem derslerinizi alamıyorsunuz. Böylece dönem uzuyor.

Kural tam olarak şu şekildedir:
Lisans programlarında birinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 5 ve 7. yarıyıllardan; ikinci yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 6 ve 8. yarıyıllardan; üçüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 7. yarıyıldan; dördüncü yarıyılın tüm derslerinden başarılı olamayan öğrenciler 8. yarıyıldan ders alamaz.

Bahar dönemi derslerini alamıyorum hakkında tekrar uyarısı alan öğrenci arkadaşlarımız bu yazımızdan durum ile ilgili bilgi alabilirler.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.