AÖF Uygarlık Tarihi 2 Çıkmış Sorular ve Cevapları

Açıköğretim 1 sınıf dersi AÖF Uygarlık Tarihi 2 çıkmış sorular ve cevapları ara sınav, final 2013 2014 olarak indirebilirsiniz. Bahar dönemi finansal kurumlar dersine ait soruların cevaplarını FİN104U ders kodu ile kontrol edebilirsiniz.

Uygarlık Tarihi 2 ders notları kitabını PDF olarak indirebilirsiniz. Konular temel bakımın planlanması, yaşlılarda kazalardan korunmak için çevrenin düzenlenmesi, meşguliyet tedavisi, davranış tedavisi gibi üniteler yer almaktadır. Hazırlanmış ders notları var ise çalışmalarınız daha da kolaylaşır. Böylece sınavlarda başarı oranınız artar kolayca her iki sınavı da verebilirsiniz.

aöf sınav soruları
İşte geçmiş yılda çıkan soruları, uygarlık tarihi 2 ara sınav soruları ile uygarlık tarihi 2 final soruları konularından ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Toplam 14 üniteden oluşmaktadır. Bahar dönemi ara sınav da ilk 7 üniteden sorumlu olacaksınız. Final sınavında ise 14 ünitenin tamamından soru gelecektir. Geniş bir ders olduğu için ünite içerikleri tarih bilgilerine dayandığı için düzenli çalışmanızı öneriyoruz.

Kitabın ilk yedi ünitesi Batı Uygarlığının temellerinin atıldığı, ağırlıklı olarak Akdeniz çevresindeki Eskiçağ kültürlerini ele almaktadır. Sekizinci ve dokuzuncu üniteler Ortaçağ Avrupa’sı ile ve Geç Roma (Bizans) İmparatorluğu’ndaki siyasi, dini, ekonomik ve kültürel gelişmeleri incelemektedir.

Onuncu ünite fetihlerle İran, Kuzey Afrika ve Anadolu’ya doğru genişleyen İslam devletlerinin siyasi ve kültürel yapısını ana hatları ile değerlendirmektedir. On birinci ve on ikinci üniteler Yeniçağ Avrupa’sına damgasını vuran Rönesans ve Reform hareketlerini, Avrupa ile Osmanlı arasındaki etkileşimi ve Aydınlanma Çağı’nı ele almaktadır.

On üçüncü ünite modern Avrupa’yı hazırlayan Demokrasi Devrimleri ve Sanayi Devrimi’ni, on dördüncü ünite ise 20. yüzyılın en önemli olayları I. ve II. Dünya savaşları ile 21. Yüzyılın güncel kavramı olan küreselleşme konularını içermektedir.

Sulamalı tarım ilk defa nerede başlamıştır?
a. Mezopotamya
b. Afrika
c. Anadolu
d. Avrupa
e. Orta Asya

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.