AÖF Yönetim ve Organizasyon Çıkmış Sorular Cevapları

Açıköğretim 1 sınıf dersi AÖF yönetim ve organizasyon çıkmış sorular ve cevapları ara sınav, final 2013 2014 PDF olarak indirebilirsiniz. Bahar dönemi yönetim ve organizasyon dersi sınav soruları kontrol etmek için İŞL104U ders koduna bakmalısınız.

AÖF Proje Yönetimi ders notları ve konu özetleri ile birlikte geçmiş yılda çıkmış sorulara çalışınız. Bunların yanında TRT Okul tarafından hazırlanan ders videolarını izleyin faydasını göreceksiniz. Aşağıdaki linklerden soruları indirebilir daha fazlası için diğer içeriklerimize bakabilirsiniz.

aöf sınav soruları
Yönetim ve Organizasyon ara sınav soruları bu konudan,
Yönetim ve Organizasyon final soruları buradan indirebilirsin.

Yönetimin anlamı çeşitli bilim dalları tarafından da açıklanmıştır. İktisatçılara göre yönetim, doğal kaynaklar, işgücü ve sermaye ile birlikte üretim faktörüdür. Sosyologlara göre yönetim, sınıf ve saygınlık sistemidir.

Psikoloji, hukuk gibi diğer bilim dallarına göre yönetimi belli amaçları diğer kişilerin çabaları ile gerçekleştirmektir. Bütün bu farklı bilim dallarının yönetim tanımlarının ortak noktası belli amaçları insanların çabaları ile gerçekleştirmektir. Ancak yönetimde sadece insanların çabalarıyla belirli amaca ulaşma yoktur.

Yönetimde belirli amaçları gerçekleştirmek için tüm kaynakların doğru bir şekilde insanlar tarafından kullanılmasını sağlamak vardır. İnsanları doğru yönlendirmek, doğru araç ve gereçleri kullanmaktır.

Örnek soru; Başkalarının aracılığıyla amaca ulaşma ve başkalarına iş gördürme faaliyetti tanımı aşağıdaki tanımlardan hangisidir?
a. Yönetim
b. Denetim
c. Kontrol
d. Yöneltme
e. Planlama

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.