Açıköğretim Tek Dersten Kalma ve Geçme

AÖF tek dersten geçmek için ve mezuniyet diploması almak isteyenle yılsonundan tek ders sınavına girmeleri gerekiyor. Kredili sistem ile birlikte bütünleme sınavı kalktı yerine sadece tek dersi olup mezun olacak adaylar için tek ders sınavı getirildi.

Güz dönemi veya bahar döneminde kaçıncı sınıftan dersiniz olursa olsun bu sınava girebilirsiniz. Burada önemli olan sadece 1 dersinizin zayıf olması ve son seneniz yani mezun olacağınız dönem olmasıdır.

Örnek olarak güz döneminden bir dersten kaldınız ve bahar döneminde derslerini verdiğiniz yılsonunu bekleyip açıköğretim tek ders için yapacağı sınava girecekseniz. Burada başarılı olan öğrenciler mezun olabilecekler ve diplomalarını alacaklardır.

Açıköğretim Tek Dersten Kalma
Bu sınavdan başarısız olursanız bir sonraki sene için tekrar aynı sınava girmeniz lazım. Eskiden bütünleme sınavında sınıf fark etmeksizin herkes girebiliyordu ama kredili sistemde böyle bir şey yok maalesef. Aöf işletme, adalet, ilahiyat gibi birçok bölüm öğrencisi hakkı olan bu sınavlara girebilecektir.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi eğitim yılı sona erince tek ders sınav tarihini duyurulacaktır. Aynı güz ve bahar döneminde olduğu gibi sınav giriş belgesi İnternet üzerinden açıklanacaktır. Sınav soruları ise 10 gün içinde e-öğrenme sayfasından paylaşılacaktır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.