AÖF Sendikacılık Çıkmış Sorular ve Cevapları

Açıköğretim çalışma ekonomisi 3 sınıf dersi AÖF sendikacılık çıkmış sorular ve cevapları ara sınav final 2013 2014 olarak indirebilirsiniz. Bahar dönemi sendikacılık dersi sınav soruları kontrol etmek için ÇEK304U ders koduna bakmalısınız.

AÖF sendikacılık ders notları kitabını PDF olarak e-öğrenme sayfasından indirebilirsiniz. Sendika kavramı İngiltere, ABD, Almanya gibi bazı ülkelerde yalnızca işçi örgütlerini ifade etmekte, işveren örgütleri içinse farklı bir terim kullanılmaktadır. Ancak Fransa ve Türkiye gibi bazı ülkelerde de sendika kavramıyla hem işçi hem de işveren örgütleri anlatılmaktadır.

Vizede çıkanlar için sendikacılık ara sınav soruları konumuzdan, dönem sonu sınavı ait olanları ise sendikacılık final soruları yazımızdan ücretsiz indirebilirsiniz.
aöf sınav soruları
Bugünkü anlamını 1839 yılında kazanan “sendika” kavramı ilk defa İngiltere’de bir şehir veya bölgede işçilerin genel çıkarlarını korumak için kalfalar arasında kurulup geliştirilen dostluk örgütlerinin ortak eylemlerini anlatmak için kullanılmıştır.

Ders bu bölümü okuyan öğrenciler için kolaydır. Sınavda karşınıza gelen sorular dersi çalışan herkes için rahatlıkla cevaplanabilir soru tipleridir. Bu yüzden kitaptaki konulara göz atmanız sınavda size fayda sağlayacaktır.

İlk sendika aşağıdaki ülkelerden hangisinde kurulmuştur?
a. İngiltere
b. ABD
c. Almanya
d. Fransa
e. İtalya

Sendikalarla kooperatifler arasındaki en önemli ortak nokta aşağıdakilerden hangisidir?
a. Üyelerinin yapısı
b. Amaçları
c. Kendi kendine yardım örgütü olması
d. Kullandıkları araçlar
e. Hukuksal yapısı

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.