AÖF Toplu İş Hukuku Çıkmış Sorular ve Cevapları

AÖF toplu iş hukuku çıkmış soruları cevapları ile birlikte indirebilirsiniz. Ara sınav ve final 2013 2014 bahar dönemi sınavlarında size fayda sağlayacaktır. Açıköğretim Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümü 3 sınıf 6.yayırıl dersi olan toplu iş hukuku ders notları ve konu özetleri ile şimdiden ders çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sınav sorularının cevaplarını kontrol etmek için cevap anahtarından HUK302U ders koduna baklamınız gerekir. Bu ders sendikal kuruluşlar ve toplu iş sözleşmesi hakkında konuları içermektedir. Üniteler sizi çok zorlamayacaktır bu yüzden sınavlarda güzel puanlar alabilirsiniz.

Toplu iş hukuku ara sınav soruları bu konudan, toplu iş hukuku final soruları buradan kolayca indirebilirsiniz.
aöf sınav soruları
Benzer soruları örnek olarak sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu tarz sorular sınavlarda karşınıza çıkabilir. Bu yüzden geçmiş yıl soruları açıköğretim için çok değerlidir. Bahar dönemi vize ve dönem sonu sorularının daha fazlasını sayfamızda ve e-öğrenme sitesinde bulabilirsiniz. Kitapta yer alan ünite sonundaki örnek soruları da çözmeyi unutmayın.

İşyerinde faaliyetin tamamen durmasına sebep olacak tarzda, işveren veya işveren vekili tarafından kendi kararıyla veya bir kuruluşun verdiği karara uyarak, işçilerin topluca işten uzaklaştırılmasına ne ad verilmektedir?

a. Grev
b. Lokavt
c. Boykot
d. Meşru eylem
e. Zorlayıcı eylem

İşçilerin veya işverenlerin çalışma ilişkilerinde, ortak ekonomik ve sosyal hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için meydana getirdikleri tüzel kişiliğe sahip kuruluş aşağıdakilerden hangisidir?

a. Birlik
b. Dernek
c. Sendika
d. Koalisyon
e. Menfaat kardeşliği

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.