AÖF 4 Yıllık Okuyan 2 Yıllık Diploma Alabilir mi?

AÖF 4 yıllık okurken önlisans diploması almak Açıköğretim Fakültesi tüm bölümleri için geçerlidir. Konuyu biraz açmak gerekirse 2. sınıfı bitirdikten sonra öğrenci kaydını sildirip önlisans diploması alabilir ve tekrardan kayıt yaptırıp 3 sınıftan devam edebilir.

Eğitimine ara verip ve 2 yıl eğitim görmüş öğrenciler genelde bundan yararlanıyorlar. Ayrıca KPSS sınavına önlisans mezunu olarak girmek isteyenlerde bu durumundan faydalanabiliyor. Kısacası AÖF öğrencilere bu hakkı tanımış.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri lisans bölümü öğrencilerinden, ilk dört yarıyılından en az 120 AKTS kredilik ders alarak başarılı olan, FF, YZ ve DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması en az 2,00 olan ve diğer yükümlülüklerini yerine getirenler, bölümden kaydını sildirmek koşuluyla önlisans diploması alabilirler.

Açıköğretim 4 yılda bitireceğim diye bir şey yok. İsterseniz 2 sınıfta alttan dersiniz olmaması şartıyla mezun olabilir ve açıköğretim diploması alabilirsiniz. Daha sonra devam etmek isterseniz dikey geçiş hakkından yararlanıp 3.sınıftan direk kayıt yaptırabilirsiniz. Böylece eğitimini 3. ve 4.sınıfta tamamlayanlar lisans diploması alabilirler.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.