AÖF Tek Ders Sınavı 2014

Açıköğretim Fakültesi aöf tek ders sınavı 2014 ne zaman, sınav tarihi ve giriş yerleri hakkında açıklama Anadolu Üniversitesi tarafında yapıldı.

Sınava kimlerin girip kimlerin giremeyeceği, kayıt yeniletmeyenler girebilir mi? , uygulamalı derslerden tek ders sınavı olacak mı? Tek ders sınavından alınan not nedir? Tek ders sınavına katılmayanlar için mazeret sınavı yapılacak mı? Tek ders sınavı hangi illerde yapılacak? gibi akılda takılan sorulara konumuzda yanıt bulacağız.

20 Temmuz 2014 Pazar günü yapılacak olan tek ders sınavı hakkında yapılan duyuru şu şekildedir.

aöf tek ders sınavı
Anadolu Üniversitesi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı, 2013-2014 öğretim yılında tek dersten başarısız olan ve bu dersini geçtiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılacaktır. Tek ders sınavı aşağıda belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve tek dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.

2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2013-2014 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.

3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.

4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.

5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.

6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.

7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.

8. Tek ders sınavı 20 Temmuz 2014 Pazar günü saat 14:00’de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Samsun, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.

9. 20 Temmuz 2014 Pazar günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.

10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır.

Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 26-27 Haziran 2014 tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 nolu Öğrenci Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler.

Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.

ADANA; KARAMAN, MERSİN, NİĞDE, K.MARAŞ, KAYSERİ, OSMANİYE, HATAY, GAZİANTEP, KİLİS, NEVŞEHİR, İSKENDERUN.
ANKARA; KONYA, BOLU, ZONGULDAK, BARTIN, KARABÜK, ÇANKIRI, KIRIKKALE, KIRŞEHİR, AKSARAY, KASTAMONU, YOZGAT.
ANTALYA; BURDUR, ISPARTA, DENİZLİ, ALANYA
BURSA; YALOVA, BALIKESİR, ÇANAKKALE, BANDIRMA, İNEGÖL.
DİYARBAKIR; MALATYA, ADIYAMAN, ŞANLIURFA, ELAZIĞ, BİNGÖL, MARDİN, SİİRT, BATMAN, ŞIRNAK.
ERZURUM; TRABZON, GÜMÜŞHANE, BAYBURT, ERZİNCAN, RİZE, ARTVİN, ARDAHAN, KARS, MUŞ, AĞRI, TUNCELİ.
ESKİŞEHİR; BİLECİK, KÜTAHYA, A.KARAHİSAR.
İSTANBUL ANADOLU YAKASI; KOCAELİ, GEBZE, DÜZCE, SAKARYA.
İSTANBUL AVRUPA YAKASI; EDİRNE, KEŞAN, KIRKLARELİ, TEKİRDAĞ.
İZMİR; MANİSA, AYDIN, MUĞLA, UŞAK, FETHİYE.
SAMSUN; SİNOP, ÇORUM, AMASYA, TOKAT, ORDU, GİRESUN, SİVAS
VAN; IĞDIR, BİTLİS, HAKKARİ

11. Tek ders sınavı için sınava giriş belgeleri 14 Temmuz 2014 tarihinden itibaren http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresi “Açıköğretim Öğrenci Otomasyonu” linkinden ve AÖF bürolarından alınabilecektir.

Son konular :

1 yorum :

lanet olsun Allah kahretsın guz donemınde eklemeyı unuttugum ders yuzunden ne mezun olabılıyoorum nede tek ders sınavına girebılıyorum adalet mi bu ??????

Yanıtla

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.