DGS Dikey Geçiş Sınavı 2014 Başvuru Tarihleri

Dikey geçiş başvuruları başlıyor. 2014 DGS sınavı için sınav tarihleri ve başvuru kayıt kılavuzu yayınladı. ÖSYM tarafından yapılan açıklama şu şekilde.

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının örgün eğitimde Lisans Öğrenimine devam etmek için yapılacak Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 19 Temmuz 2014 tarihinde yapılacaktır. DGS "Dikey Geçiş Sınavı" başvurma işlemleri, 26 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak, 4 Haziran 2014 tarihinde sona erecektir.

DGS Sınavına, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabileceklerdir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilirler.

İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri zorunludur.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2014-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden ulaşabilirler.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.