Açıköğretim Mezunları İş Güvenliği Uzmanı Olabilir mi?

Açıköğretim mezunları iş güvenliği uzmanı olabilir mi? AÖF okuyan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı nasıl olunur hakkında merak edilen birkaç konuyu yazımızda açıklayacağız.

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği önlisans programı mezun adaylar mezun olduklarından İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri olarak iş imkanlarından yararlanabilirler. Ayrıca Çalışma Bakanlığının açmış olduğu sınava girerek C Sınıfı iş güvenliği uzmanı unvanını alabilirler.

İş imkanları: Bu programdan mezun olacak öğrenciler kamu, özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda "İş Sağlığı ve Güvenliği Teknikeri" olarak istihdam edilme imkânı bulacaklardır. Güncel mevzuat hükümlerine göre İş Sağlığı ve Güvenliği teknikerlerinin sertifika eğitimi sonrası Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan İş Güvenliği Uzmanlığı sınavında başarılı olmaları durumunda "C Sınıfı iş güvenliği uzmanı" unvanını alabilmeleri mümkün olacaktır.

Diploma: Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.