AÖF Kontenjansız Bölümler 2014

Açıköğretim 2014 aöf kontenjansız bölümler hangileri. 2 yıllık veya 4 yıllık aöf bölümü tercih edecek adaylar için kontenjanı olmayan bölüm yoktur. Artık Anadolu Üniversitesi 2014 yılı itibariyle tüm bölümlere kontenjan uyguladı.

2013 ve öncesinde adalet başta olmak üzere birkaç bölüme kontenjan uygulanıyordu. Şimdi ise önlisans ve lisans bölümlerine bu yapılmaya başlandı. Sadece YGS sınavından 140 puan alınarak yerleşilen bölümler için artık daha fazlası gerekecek. Sizden daha iyi puan alanlar öncelikli olacak. Kısacası örgün Üniversite tercihleri gibi olacak.

Açıköğretim Fakültesi okumak artık daha doğru tercih yapmak zorlaşacak. Bunun yanı sıra okul puanınız kırılacaktır. Bu yüzden tercihlerinizi bunu dikkate alarak yapınız. Tercihler ÖSYM'nin ais.osym.gov.tr sayfasından yapılacaktır. Yerleşirseniz AÖF kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Açıköğretim kayıt işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgileri sayfalarımızda bulabilirsiniz. Dikey geçiş, yeni kayıt ve İnternet başvuruları başlıklı konularımızı inceleyebilirsiniz.

Aöf 2 yıllık bölümler tıklayınız.

Aöf 4 yıllık bölümler tıklayınız.

Aöf kontenjansız bölümler hakkında bilgi almak istiyorsanız veya aklınıza takılan sorular varsa sorabilirsiniz.

Son konular :

Yorumlar onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.